25.08.2021

Daniil Petrov: Kdybychom využívali šance, v klidu bychom vyhráli

Martina Nová

Již potřetí v letní přípravě nastoupili hráči Kobry proti Příbrami. Tentokrát se souboj odehrál na středočeském ledě a podobně jako ve druhém zápase byla hra vyrovnaná. V utkání, které dospělo až do nájezdů, se střelecky prosadil mladík Daniil Petrov, který má za sebou již 39 ligových duelů v dresu branického celku ze sezóny 2019/20.

Rodák z ruské Samary byl autorem prvního pražského gólu, když ve 33. minutě vyrovnal stav na 1:1 trefou mezi betony. V pozápasovém rozhovoru ho především mrzelo nevyužívání šancí týmu. „Myslím si, že jsme odehráli kvalitní utkání, s ohledem i na to, že jsme hráli venku. Kdybychom využívali šance, které jsme měli, tak bychom v klidu vyhráli,“ poznamenal Petrov.

Daniil Petrov během druholigového zápasu.

Pro jednadvacetiletého útočníka se jednalo již o druhý kanadský bod v přípravných zápasech proti Příbrami, minulý týden asistoval u prvního gólu Kobry. Přestože talentovaný mladík působí v organizaci Slavie, počítá s tím, že v ročníku bude pravidelně oblékat i modrožlutý dres. „Jsem tu zatím na střídavých startech, pokud se nic zvláštního nestane, měl bych nastupovat za Slavii i za Kobru.“

Ve Středočeském kraji si poprvé Braničtí ozkoušeli prodloužení i nájezdy před novým ročníkem, jak Daniil přiznal, ani to ještě neměli možnost potrénovat. „Zatím jsme prodloužení a nájezdy nijak zvlášť netrénovali, takže jsme hráli to, co umíme. Nájezdy jsou tak jako tak loterie. Kdo dá, ten dá, kdo nedá, nedá.“ Příštím soupeřem Pražanů budou Řisuty, které se představí v Braníku již v pátek 27. 8. Sám Petrov neví, co očekávat. „ Osobně je vůbec neznám, nikdy jsem s nimi nehrál. Uvidíme podle toho, jak se zápas bude vyvíjet.“