08.09.2021

Jiří Doležal: Uděláme vše pro udržení v Extralize

Libor Kokoška

Od začátku nové sezony vede branické dorostence zkušený kouč Jiří Doležal. Rodák z Velkých Popovic za svoji kariéru odehrál přes 400 zápasů v české nejvyšší soutěži, vyzkoušel si angažmá v Německu či Finsku, získal čtyři bronzové medaile z Mistrovství světa a byl hlavním koučem tehdy extraligových Pirátů z Chomutova. Po čtyřech letech, které strávil ve vršovické Slavii, se ujmul kormidla dorostenců z Braníku, které povede do tuhých bojů o setrvání v nejvyšší tuzemské soutěži.

Jiří Doležal na Slavii (zdroj: hc-slavia.cz).

Na Kobře působíte od začátku sezóny jako trenér dorostu, jak probíhalo seznámeni s novým týmem?
Jako s každým týmem. Některé kluky jsem už znal ze Slavie. Hráče jsem podrobněji poznal během letní přípravy, kdy jsme kombinovali tréninky na suchu s těmi na ledě. Kluci se snažili a odvedli kus práce. Proticovidová opatření nás ale stále tlačila k různým kontrolám a testům, což nebylo nic příjemného pro realizační tým ani pro hokejisty.

Jak se zatím cítíte na Kobře?
Rozhodl jsem se nabídku Kobry přijmout a po několika letech opustit Slavii. Jsem rád, že zde mohu trénovat extraligový dorost.

Jiří Doležal v kombinéze Slavie (zdroj: hc-slavia.cz).

Jak byste zhodnotil přípravu?
S týmy, se kterými bychom se měli rovnat, jsme obstáli. Bohužel ani jeden z těchto celků nemáme ve skupině. V té naší nás čeká například Sparta, Slavie či Jihlava, což jsou velice kvalitní mančafty. Když kluci budou dělat věci, které trénujeme, tak dokážou hrát vyrovnaný zápas s každým. I když jsme si teď s Chomutovem naběhli a obdrželi devět branek, což bylo zejména kvůli nepovedené první třetině.

Jakým hokejem se budete chtít v této sezóně prezentovat?
Budeme hrát tak, abychom se soupeři dokázali hrát a do poslední minuty hráli o výsledek a o důležité body.

Kdo bude kapitánem a asistenty kapitána pro letošní sezónu?
Kapitán bude Filip Seidler, zástupcem pak Filip Kolář.

Jaké má tým ambice na příští sezónu?
Naší ambicí je se v dorostenecké extralize udržet. Bude to těžká sezóna, může sestoupit až šest týmů. A jelikož přibližně osm celků bude hrát o udržení, budeme se snažit probojovat mezi tu dvojici, která v soutěži zůstane. Uděláme vše pro to, aby se i příští rok hrála na Kobře Extraliga dorostenců.


partneři klubu