09.09.2021

Poslední přípravný zápas! Na Kobru přijedou Řisuty

Martina Nová

Před startem druhé ligy čeká Branické ještě poslední přípravné utkání. Po více než týdenní pauze vyjedou na domácí led již podruhé proti Řisutům, přičemž v prvním vzájemném souboji na konci srpna srazili buldoky na lopatky čtyřbodový Václav Zídek a čerstvá posila Jan Stehlík. Jestli se Kobře povede navázat na vítězství, se můžete přijít podívat v pátek 10. 9. do branické haly. Začínáme od 18 hodin.

Řisuty odehrály svůj dosud poslední duel právě v hlavním městě, odkud si odvezli porážku 2:5. Pražané od začátku hry kontrolovali průběh a nenechali soka zdramatizovat zápas. Mezi střelce se zapsala hned pětice hráčů – Dominik Novák, Filip Hlinka, Lukáš Tondr, Jan Stehlík a Václav Zídek. Právě poslední dva jmenovaní měli na triumfu lví podíl. Pro Stehlíka se jednalo o první zápas v dresu Kobry a Zídek ke gólu přidal tři asistence.

Kamil Bříška během přípravného zápasu proti Řisutům (autor: Anna Boháčová)

Braničtí se naposledy představili v přípravě proti letňanským Letcům. Pražské derby nabídlo zcela nervy drásající podívanou. Na domácím ledě vedla Kobra dokonce o tři branky, jenže Letňany dokázaly manko dohonit a až do posledních sekund se ze všech sil přetahovaly o skóre. Na vyloučení bohatý zápas šel nakonec do prodloužení, v němž vystřelil modro-žlutým výhru 7:6 matador Kamil Bříška.

V rámci druhé ligy se společně Kobra a Řisuty potkají po dvou letech. Naposledy spolu síly změřily v sezóně 2018/19 a pokaždé vyhrál domácí celek. Buldoci dvakrát zvítězili 6:3, Braničtí pro změnu vyhráli 4:1 a 5:3. V uplynulém ročníku se spolu týmy měly střetnout, avšak koronavirus rozhodl jinak.

související články


partneři klubu