20.09.2021

Kapitán juniorky Ribarovski: Kobra je pro mě srdcová záležitost

Martina Nová

Nedělní utkání juniorky proti Ústí nad Labem nabídlo parádní podívanou, kterou korunovaly čtyři branky branického celku. Cestu za vítězstvím odstartoval kapitán týmu Dejan Ribarovski, který navíc asistoval u poslední kobří trefy. Hráč s makedonskými kořeny nám za přítomnosti spoluhráčů po zápase poskytl zhodnocení duelu a i probíhajícího ročníku.

Dejane, jak bys zhodnotil dnešní vítězný zápas?
Již od začátku bylo jasný, že si jdeme pro výhru. Byli jsme jasně lepší a naštěstí nám tam padl hned v první třetině gól, což nás ještě více povzbudilo. Potom už jsme drželi vedení celý zápas.

Jsi autorem prvního gólu, jak se celá situace odehrála?
Ústí vyváželo puk a obránce ho nechal za sebou, tak jsem mu ho vzal, vystřelil jsem a spadlo to do branky.

Zároveň jsi byl i u posledního gólu Kobry, tak popiš to ze svého pohledu…
Paťas (Patrik Bauer, pozn. red.) mi to dal výborně na modrou čáru. Viděl jsem, že se ke mně stahuje bek a že Paťas jede před branku, tak jsem mu to přihrál a on nádherně zakončil mezi nohy.

autor foto: Michal Chadim

Zatím máte sedm bodů ze čtyř utkání, dvakrát jste vyhráli za tři body, jednou jste došli do prodloužení. Jak jsi spokojený zatím s průběhem sezóny?
Mohlo by to být lepší, ale tým se ještě rozehrává, nicméně jsme spokojení a věřím, že to do budoucna bude ještě lepší. Rozhodně míříme víš.

Nosíš kapitánské C, jak si užíváš tuhle roli?
Byl jsem kapitán už v mladším dorostu, takže nějaké zkušenosti už mám. Navíc kluci jsou skvělí, takže to jde samo.

Jak jsi se dostal k hokeji?
Bydlím od haly kousek, nějakých pět minut. Jednou jsme si šli s bráchama zabruslit na led, a protože mě to hodně chytlo, tak už jsem tu na Kobře zůstal.

Na Kobře se ti teda líbí?
Je to skvělý, hraju tu od malička. Sice jsem pár let byl jinde, ale Kobra je pro mě srdcová záležitost. Jednou bych si samozřejmě chtěl zahrát za áčko, ale tuhle sezónu je pro mě priorita juniorka a aby se nám dařilo.

autor foto: Michal Chadim


partneři klubu