26.09.2021

Akce Pojď hrát hokej do Braníku přilákala 27 nových mladých nadějí

Vojtěch Martinek, Michal Chadim

Poslední záříjové nedělní ráno v branické hale patřilo již tradiční akci Pojď hrát hokej, kterou organizuje Český hokej ve spolupráci s jednotlivými kluby. Téměř třicítka dětí ve věku mezi čtyřmi a osmi lety si v rámci dvouhodinového programu mohla poprvé vyzkoušet, jaké to je hrát lední hokej.

Program byl zahájen v osm hodin ráno. Všichni malí účastníci po registraci získali malé dárky a po převléknutí byl čas jít na led. Kluziště bylo rozděleno na čtyři sektory, ve kterých si děti mohly vyzkoušet nejen základy bruslení, ale také jednoduché hry jako házení míčků a sbírání puku, které se těšily velké oblibě. Všichni si na ledě užili spoustu zábavy.

Akce proběhla pod vedením trenérů zkušených mládežnických trenérů Milana Sapíka a Jiřího Hájka. Na ledě dětem pomáhali také hráči druholigového A-týmu Kobry, kteří se věnují i trénovaní těch nejmladších mládežnických kategorií klubu. Nechyběli mezi nimi například Tomáš Šťastný, Dominik Šteiner či Václav Zídek, účastníkům také asistovali i mladíci z prvoligové Slavie – Ondřej Holý a Maxim Havrda. Děti tak byly pod tím nejlepším možným dohledem.

Kolem desáté hodiny pak k dětem a rodičům promluvil president klubu Miloslav Šeba, který rodičům předal důležité informace ohledně dalšího působení v klubů a doporučeného systému, kterým by děti měly do budoucna trénovat. Akce se celkem účastnilo 27 dětí, tedy o tři více než před dvěma lety.partneři klubu