27.09.2017

Projekt Pojď hrát hokej přinesl Kobře 27 nových členů

Barbora Wolfová

Projekt Českého svazu ledního hokeje - Pojď hrát hokej letos ukázal již třetím rokem Česku, že to není jen tak ledajaká akce. Jejím cílem je zrealizovat nábor malých dětí, které si vyzkouší, jaké to je být opravdovým hokejistou. Navíc dostanou při registraci i drobné dárky. Nejen děti jsou obohaceny o nové zkušenosti a informace. Tento projekt nabízí i spousty rad pro rodiče, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro jeho fyzický a osobnostní rozvoj. Příležitost zúčastnit se této zkoušky měli rodiče po celé republice dvakrát a to vždy v rámci Týdnů hokeje.

Ten byl v letošním roce pořádán od 18. do 24.9. Na Zimním stadionu Kobra Praha připadl termín na poslední den, tudíž neděli. Od 8 hodin se již scházely děti v okolí zimního stadionu na Braníku. Rodiče po vyplnění formuláře dostali dres pro malého hokejistu a další drobné dárky. K dispozici měli i vypůjčení potřebných částí výzbroje jako rukavice, nebo helmu.

Některé děti stály na ledě úplně poprvé, někteří už se učili správnou techniku. Na to vše dohlíželi hráči A-týmu HC Kobra Praha a individuálně trénovali mladé nadějné hokejisty. Rodičům odpověděli na dotazy ohledně možností s přihlášením do klubu, s tréninky, nebo například s tím, co je vše k hraní hokeje potřeba.

Do půl jedenácté, kdy akce končila, se přihlásilo 27 nových členů, kteří tak v budoucnu možná vyrostou v důležité opory českého hokeje.

Přejeme jim mnoho štěstí a hlavně ať je hokej baví!

Video z celé akce najdete na tomto odkazu: VIDEO.


partneři klubu