10.10.2021

Dominik Šteiner: V náš prospěch hrály zkušenosti

Martina Nová

Kobra po středeční vysoké výhře v Klatovech v sobotu předvedla další skvělý výkon, který vedl k vítězství 5:2 nad silným Havlíčkovým Brodem. Asistencí se tříbodovém zisku, který znamenal návrat na čelo tabulky skupiny Jih, podílel zkušený zadák Dominik Šteiner, jenž nám následně bitvu zhodnotil.

Dominiku, vyhráli jste 5:2 nad Havlíčkovým Brodem, to je parádní výkon…
Rozhodně jsme rádi. Vždycky si říkáme, že musíme domácí zápasy vyhrávat a naplno bodovat. Brod byl nepříjemný soupeř, mají hodně mladých kluků. Zároveň si myslím, že náš výkon, by mohl být po všech stránkách ještě lepší.

Co vám podle tebe pomohlo zápas ovládnout?
V náš prospěch hrály zkušenosti, protože máme starší tým. Už víme, jak k zápasu přistoupit v určitých případech, když prohráváme nebo vyhráváme. Velkou pochvalu má i Sochy (Lukáš Sochůrek, pozn. red.), protože předvedl skvělý výkon a podržel nás.

Na tribuně byla poměrně hlasitá kulisa domácích fanoušků, což není tak obvyklé. Slyšeli jste jejich podporu, pomohlo vám to?
Určitě, jsme za to velmi rádi. Na Kobře jsem už osmou sezónu a nejsem moc zvyklí na velkou podporu z hlediště. Moc si toho vážíme a všechny fanoušky, kteří přijdou, se snažíme odměnit dobrým výkonem, což se nám zatím daří.

Dominik Šteiner během přípravného zápasu s Mostem. | foto: Michal Chadim

Čekají vás hned čtyři venkovní zápasy v řadě, co od toho očekáváte?
Bude to těžké, protože jsme zvyklí hrát doma na malém hřišti. Máme jedno z nejmenších kluzišť v České republice, takže jsme na to zvyklí a vyhovuje nám to. Vždycky, když jedeme ven, tak se chvíli hledáme, ale chceme hrát venku na čtyři lajny, abychom byli hodně v tempu a hodně bruslili. Uvidíme, jestli se nám to povede, ale obecně jsou pro nás venkovní zápasy nepříjemné.

S Táborem jste hráli hned na startu sezóny, ale to utkání se vám vůbec nepovedlo. Víte, co změnit?
Od začátku jsme k tomu zápasu nepřistoupili dobře. Už po první třetině jsme prohrávali 0:3. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme dlouho nehráli soutěžní zápas, tak jsme z toho byli vyjukaní. Budeme k tomu přistupovat jako ke každému jinému zápasu. Víme, že Tábor má několik zkušených kluků, kteří drží celý tým. Klíčové pro nás je chytnout začátek, protože v tom minulém zápase se nám to nepovedlo a Tábor díky zkušenostem si už celý zápas pohlídal.

Proti Brodu jsi nastoupil v týmu se svým bráchou Davidem, jaké to je být s ním v jedné kabině?
Řádíme spolu od malička a je to takový speciální. Sleduju ho během zápasu, jak se mu daří, na střídačce se vždy na sebe podíváme. Je to pěkný.

Je na kobře na výpomoc ze Slavie, dával jsi mu nějaké tipy, jak to tu chodí?
Ani ne, je zkušený borec, který už nějakou dobu hraje na Slavii, takže ví, jak to chodí. Myslím si, že kabina ho skvěle přijala. Není v tom žádný problém.

Utkání se mu velmi vydařilo bodově, už víte, co ho to bude stát do kasy?
(smích) Určitě tam něco bude, protože dal dva góly a na jeden přihrál. Už tu tedy s námi hrál a něco už dal, tak nevím, jestli to má zaplacené. Budeme se muset podívat do místních historických análů, co máme v kabině. Je to jenom dobře, že se prosadil. Už odehrál dva zápasy, ve kterých hrál skvěle, ale bodově se mu nepovedly. Je to kluk, co hraje o ligu výš, takže těmi to výkony nám moc pomůže.

23. kolo, Středa 7.12.2022 | 17:30

Piráti Chomutov

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DENHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu