22.10.2021

Potřetí v řadě ven, Kobra vyráží do Písku

Vít Trubička

Braničtí hokejisté mají před sebou další utkání na jihu Čech. Soupeřem jim tentokrát bude Písek, který do nového ročníku nevstoupil příliš úspěšně. Koneckonců, i na Braníku v úvodním klání podlehl Kobře 3:6. Povede se svěřencům Miloslava Šeby proti Králům uspět i napodruhé?

Od předchozího vzájemného střetu odehrál Písek šest zápasů, jen dvakrát ale dosáhl na vítězství. Králové vyzráli na Klatovy, které přestříleli vysoko 8:4, a na Cheb, jehož přehráli poměrem 4:2. Naopak výsledkově nestačili na Havlíčkův Brod, Řisuty, Tábor a Příbram. Díky tomu tak Písku momentálně patří v tabulce až na sedmém místě s dvoubodovým náskokem na poslední Řisuty.

Tahouni písecké ofenzivy jsou především dva. Na výsluní se drží Jan Sýbek s pěti vstřelenými góly a devíti asistencemi. Nejlepším střelcem je ale Lukáš Bednařík se sedmi přesnými zásahy do branek soupeřů. V počtu asistencí se ještě na Sýbka dotáhl David Matějka, který ale stále čeká na první gólovou trefu.

V brankovišti Králů těžko najít jasnou jedničku. Oba gólmani, tedy David Novák a Richard Kříž se průběžně střídají. Novák dosud odchytal šest klání s gólovým průměrem ve výši 3,53. Kříž má zatím o jeden zápas méně, o to větší je také průměr jeho obdržených gólů. Činí 5,55 inkasovaných střel za zápas.

Kobra se tlačí na špici. Chybí jí pouze bod

Branický celek zahájil svou venkovní sérii bitvou s Táborem. Přímý souboj dvou konkurentů o čelní tabulkovou pozici ale zvládli lépe kohouti, kteří si v samostatných nájezdech připsal druhý bonusový bod. Následně se Kobře povedlo zdemolovat Řisuty na jejich ledě, a to výsledkem 8:3.

Mezi touto sérií a posledním kláním s Pískem ještě stihla Kobra odehrát čtveřici zápasů. V nich nestačila jen na Příbram, jíž v přestřelce podlehla 4:6. Za to vyhrát se Pražanům povedlo nad Chebem, Klatovy a Havlíčkovým Brodem. Proto stále zvládají bojovat o první příčku, přestože v ní má momentálně těsně navrch Tábor.

Lídry bodování Kobry jsou tři hráči. Nejvíce gólů i asistencí má kapitán Kamil Bříška, a to devět tref a třináct nahrávek. Jeho ovšem v počtu vstřelených gólů dotáhl Tomáš Šťastný, v počtu asistencí pak Lukáš Tondr. Šťastný tento zisk ještě doplnil osmi nahrávkami, Tondr pak třemi góly.

Brankoviště Kobry pak většinou hájil Lukáš Sochůrek, jeho gólový průměr pak činí 3,46. Pouze v posledním zápasu ho zastoupil host z pražské Slavie Roman Málek, který propustil za svá záda tři kotouče, což také po jediném klání činí jeho gólový průměr.

Zvládne Kobra zvítězit i v tomto klání a udržet se na dostřel táborských kohoutů? To bude k vidění už v osmnáct hodin, kdy padne úvodní buly. Textový přenos z utkání můžete vidět na webu Onlajny.com

35. kolo, Sobota 29.1.2022 | 18:00

HC Kobra Praha

BK Havlíčkův Brod

Do začátku zápasu zbývá

DNŮHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Dnes v 18:00 | Muži A
HC Kobra Praha
BK Havlíčkův Brod
×
Dnes v 20:30 | Muži B
HC Kobra Praha
HC Berounští Medvědi