26.10.2021

Kobru čeká výjezd do Chebu! Bude gólová nadílka i u německých hranic?

Marek Baloun

Po cestách do Tábora, Řisut a Písku čeká Kobru poslední zastávka na jejich venkovním turné. Zatímco ale v prvních třech případech nejezdili na mapě nijak daleko, nyní je čeká cesta až na hranice republiky. Na Cheb letos už jednou narazili a dopadlo to dobře. Druhé vzájemné setkání je naplánované na čtvrteční 18. hodinu!

Cheb se v tabulce skupiny Jih nachází s jedenácti body na šestém místě. Je o bod lepší než písečtí Králové a na pátý Havlíčkův Brod ztrácí jen rozdílem ve skóre (Brod má -5, zatímco Cheb -16) Aktuálně se ale tým z německých hranic výsledkově trápí. Po dvou domácích výhrách s těsným výsledkem 3:2 (proti Příbrami to dokonce bylo až v prodloužení) Stadion prohrál 2:4 s Pískem, 0:3 s Klatovy a v posledním kole ho rozstřílel Tábor poměrem 9:2. Tím tak Západočechům zaokrouhlil skóre na nepříznivých 24:40. Ony dvě branky Chebu vsítili Vecka s Kašparem.

Cheb už výjezd do Braníka podnikl a tehdy to dopadlo lépe pro domácí. Obávaná první útočná formace Bříška–Tondr–Šťastný úřadovala od prvních minut a první třetinu se po trefách Bříšky a právě Šťastného šlo do kabin za stavu 2:1. V prostředním dějství se podařilo Stadionu srovnat, když se po Traplovi prosadil i Holub, tím ale střelecké zápisy hostí skončily. Naopak Kobra přidala ve třetí třetině tři góly z per Nováka, Šťastného a Heldáka a Cheb si tak krom prohry odvezl i ostudu, kterou způsobil jeden z neukázněných příznivců, který napadl hlavního sudího.

Kobra má měsíc říjen spojený s gólovou nadílkou, která pro ně většinou končila příznivě. 2. října sice prohrála v Příbrami 4:6, Klatovům ale další kolo nasázela branek devět (výhra 9:3), následovalo 2x5 gólů na účet Havlíčkova Brodu (výhra 5:2) a Příbrami (prohra 5:6 na nájezdy), osmička Řisutám (výhra 8:3) a korunu tomu všemu dali svěřenci Miloslava Šeby v posledním kole na ledě Písku, kterému nasázeli rovnou desítku a zvítězili 10:6. Jedním z hlavních strůjců vítězství byl kapitán Kamil Bříška, který se sám zapsal na střeleckou listinu hned čtyřikrát a se 13 brankami vede střeleckou tabulku nejen skupiny Jih, ale celé druhé ligy!

I díky tomu je Praha v tabulce o pouhý bod za lídry z Tábora a se skóre 60:38. „První třetina byla z naší strany dobrá, ve druhé jsme se ale přizpůsobili tomu bláznivému hokeji na riziko, který tu Písek hraje. Nemělo to hlavu ani patu, takže jsme udělali změny v sestavě. Chtěli jsme zase začít hrát s kotoučem, to nám přineslo góly. Když jsme zápas otočili a hráli jsme naši hru na puku, věděli jsme, že je to rozhodující. Soupeř na to neměl odpověď," okomentoval utkání hlavní lodivod Pražanů.

22. kolo, Sobota 3.12.2022 | 18:00

HC Kobra Praha

HC Děčín

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu