19.11.2021

Potřetí s Pískem. Udrží Kobra vzájemnou stoprocentní bilanci?

Vít Trubička

Braničtí se po týdnu opět představí na domácím ledě. Soupeřem jim budou písečtí Králové, na kterými už dokázali v letošní sezóně dvakrát vyzrát. Zvládnou porazit poslední tým tabulky i na třetí pokus?

Kobra na svém ledě přivítá soupeře, který do nové sezony nevstoupil s nijak pozitivní bilancí. Králové mají z šestnácti odehraných zápasů jen deset bodů, a to za tři výhry a jednu prohru v prodloužení.

Písku se vydařil první domácí zápas tohoto ročníku, ve kterém porazil Příbram vysoko 7:2. Dále pak porazil 4:2 Cheb a 8:4 Klatovy. To všechno na domácím kluzišti, kde získal i poslední bod po prohře v prodloužení s Řisuty. Na venkovní bodový zisk tak stále Králové čekají.

Bodovým lídrem Píseckých je Jan Sýbek, který má na svém kontě šest gólových tref a patnáct asistencí. Nejlepším střelcem pak Lukáš Bednařík s dvanácti přesnými zásahy, jež doplnil osmi přihrávkami. V královském brankovišti se pak pravidelně střídají Richard Kříž a David Novák. První s průměrem obdržených gólů ve výši 6,38, druhý s 4,67.

Zápasy Kobry a Písku v letošní sezóně zatím vždy dopadly lépe pro pražský celek. Ten první přinesl rychlý odstup Branických na 4:1, následné dotáhnutí soupeře na 4:3, nicméně Kobře se podařilo odstoupit na konečných 6:3. Po dvou trefách si připsali Kamil Bříška s Lukášem Tondrem, dále se prosadili Tomáš Šťastný a David Pelant.

Druhé klání bylo podobně dramatické, navíc tentokrát přineslo větší množství branek. Branický tým se opět dostal do vedení 4:1. Písek ale dokázal otočil na 5:4. Ani to ale Kobru nezastavilo od snahy s vývojem klání něco udělat, díky čemuž nakonec zvítězila 10:6. Zazářil opět kapitán Kamil Bříška, který se vyskytl u pěti gólů Kobry.

Právě Kamil Bříška také vede s výrazným odstupem bodování branického týmu. Na kontě má dosud devatenáct gólových tref a dvacet asistencí. V počtu nahrávek mu ale dýchá na záda Lukáš Tondr, nasbírat jich dokázal devatenáct, což doplnil čtyřmi góly. Mezi ně se ale ještě vklínil v celkovém počtu bodů Tomáš Šťastný, a to díky čtrnácti gólům a dvanácti nahrávkám.

Braničtí už celkem značně potřebují vylepšit domácí bilanci. Z posledních třech zápasů na vlastním ledě proti Příbrami, Klatovům a Táboru totiž nezískali ani bod. Naposledy se Kobře podařilo doma zvítězit před více jak měsícem, a to 9. října, kdy porazila Havlíčkův Brod. Mezitím ale na soupeřových kluzištích vyzrála dvakrát na Řisuty, jednou na Havlíčkův Brod a Písek.

Zvládne Kobra toto utkání vítězně a pojistí si třetí příčku tabulky? Zespodu na se ní tlačí Klatovy s pouhým tříbodovým odstupem, proto by už domácí výhra byla celkem potřebná. Zápas začíná tradičně v osmnáct hodin. Přímý textový přenos můžete sledovat na webu Onlajny.com.

související články


partneři klubu