23.11.2021

Na Kobru se chystá Cheb, prodlouží Braničtí vítěznou sérii na tři zápasy?

Tadeáš Podolka

Na Branické hokejisty čeká další nepříjemný soupeř. Tentokrát je to stále nepříliš okoukaný Cheb, který se momentálně nachází na šesté příčce tabulky. Kobra je na třetím místě s příjemným náskokem 13 bodů. Vybudují si domácí ještě větší odstup nebo překvapí Západočeši? Úvodní buly je, jako vždy, naplánováno na 18:00.

Braničtí jedou na vítězné vlně - brali tři body v předešlých dvou kolech 2. ligy skupiny Jih. Kobra uspěla jak na ledě Řisut (4:2), tak i v posledním domácím zápase s Pískem (3:2). Obě utkání si ale Kobra zkomplikovala vyloučeními, a pak otáčela ve svůj prospěch až ve třetí třetině. Cheb je ale mnohem více zarputilý a bojovný soupeř, který by nemusel takový scénář povolit. "V dalších zápasech se na to budeme muset více soustředit a obzvlášť proti těmto týmům, které potřebují každý bod. Máme šanci přehrát každého, ale nesmíme z toho dělat drama až do konce," burcuje své svěřence kouč Kobry Miloslav Šeba.

Cheb není v ideálním rozpoložení. Hokejisté ze západu Čech se oklepávají ze dvou proher v řadě, naposledy nestačili na vedoucí celek tabulky Tábor 3:4. "Oproti zápasu v Klatovech (debakl 2:9) jsme udělali obrovský pokrok ve všech činnostech, byli jsme úplně jiný tým. Ve druhé třetině jsme měli hromadu stoprocentních šancí, nedali jsme gól a tyhlety momenty rozhodly," hodnotil pro klubový Youtube kanál hlavní trenér Michal Jäger.

Z dosavadních výsledků Stadionu lze vyčíst jasnou linku - silný doma, slabší venku. Cheb si na kluzištích soupeřů připsal jedinou výhru 8:3 proti Řisutům 3. listopadu. Dalších 7 utkání prohrál, přičemž hned dvakrát nestačil vysoko 2:9 (proti Klatovům a Táboru) a proti Havlíčkovu Brodu 1:7.

28. září padl partnerský tým Sokolova právě v Braníku 2:5. Hned tři branky v tomto utkání zařídila obávaná první formace domácích Kamil Bříška - Tomáš Šťastný - Lukáš Tondr. Kapitán Bříška aktuálně vede kanadské bodování celé 2. ligy, v 17 kolech nasbíral 41 bodů (20+21)!

Rozpoutá ofenzivní trio Kobry gólovou smršť, nebo naopak Cheb zdeptá Pražany důslednou obrannou hrou, kterou předvádí na svém ledě? Zápas začíná tradičně v 18:00. Přímý textový přenos můžete sledovat na webu Onlajny.com.

Pro návštěvu stadionu jsou od 22. listopadu platné nové podmínky. Diváci se prokazují dokladem o plném očkování, negativním PCR testem (po 1. dávce očkování a maximálně 72 hodin starým) nebo potvrzením o prodělání covidu v uplynulých 180 dnech. Děti do 12 let bezinfekčnost prokazovat nemusí. Mladiství ve věku 13-18 let nemusejí být očkovaní, ale ukáží negativní PCR test (max. 72 hodin starý) nebo potvrzení o tom, že nemoc v předešlých 180 dnech prodělali.

související články


partneři klubu