26.11.2021

Třetí zápas s Příbramí. Bude prvním vítězným?

Vít Trubička

Po dvou domácích zápasech míří Braničtí ven. Soupeřem jim tentokrát bude Příbram, se kterou nemají příliš příznivou bilanci. V obou dosavadních zápasech Středočechům podlehli 4:6. Příbram je navíc o tři body na druhém místě. Zvládne tedy Kobra tuto bilanci snížit a dotáhnout se na svého soka?

Od posledního utkání s Kobrou odehrála Příbram dalších šest zápasů. V nich ovšem nestačila na body jen ve dvou případech, kdy doma podlehla Havlíčkovu Brodu 2:4, následně slízla kanára 0:6 na ledě Tábora. Tak jako tak ale momentálně patří Baníku druhé místo tabulky se s 38 body na kontě.

Lídrem příbramského bodování je Petr Josefus, kterému se daří zejména v nahrávkách. Těch má na svém kontě už 23, což doplnil sedmi gólovými trefami. Naopak nejlepším střelcem středočeského týmu je se značným odstupem Jan Tlačil s devatenácti vstřelenými góly. Spolu se čtyřmi asistencemi tak má 23 kanadských bodů, což je hodnota, na níž se vyšplhal i Miroslav Rohlík.

Oba dosavadní vzájemné zápasy Kobry a Příbrami dospěly ke stejným výsledkům, přestože vývoj utkání byl v obou případech rozdílný. Na ledě Baníku se jako první dostala do vedení Příbram, což sice Kobra dokázala otočit na 2:1, následně ale Příbram odstoupila na 4:2 a byla to Kobra, která musela dotahovat. Vzájemná přestřelka pak přinesla závěrečný výsledek 6:4.

Druhé klání bylo o poznání dramatičtější. Braničtí už vedli 3:0, následně ale dotahovali průběžnou prohru 3:4. To se podařilo a v jednu chvíli opět bylo srovnáno. Pak ale zaúřadovaly hole příbramských hokejistů, z níž padly ještě dva góly za záda Lukáše Sochůrka. Tím i v tomto případě bylo hotovo s výsledkem 6:4 ve prospěch Příbrami.

Braničtí vstupují do dalšího boje s Příbramí na vítězné vlně. V posledních třech zápasech v řadě dokázali vyzrát na Řisuty, Písek a Cheb. Ve všech třech případech ale poměrně těsně a po dramatickém boji. Kobra ale nadále obývá v tabulce třetí místo, k čemuž potřebovala 35 bodů.

Už nikoho zřejmě nepřekvapí, že lídrem bodování Kobry je Kamil Bříška s identickou bilancí 22 gólů i asistencí. V nejlepší trojce ho doplňují jeho dva parťáci z první formace. Druhý Tomáš Šťastný si připsal šestnáct gólů a čtrnáct nahrávek, a konečně třetí Lukáš Tondr uzavírá bilanci s čtyřmi góly a dvaceti asistencemi.

Bude Kobra poprvé v této sezóně proti Příbrami úspěšná a podaří se jí právě na ní v tabulce bodově dotáhnout? Baník je velmi nepříjemným soupeřem, který si bude chtít udržet body v domácí pevnosti za každou cenu. Tuhý boj začíná v sedmnáct hodin. Sledovat ho můžete na webu Onlajny.com.

přát., Čtvrtek 25.8.2022 | 18:00

HC Kobra Praha

SHC Klatovy

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu