08.12.2021

Kobrám se letos daří, v polovině sezóny vedou tabulku

Šimon Sýkora

Ženský tým Kobry má za sebou osm odehraných utkání a je tak v polovině základní části. S každým soupeřem se utkal dvakrát, pouze v jediném utkání pak padl. Za poslední dvě sezóny doznal celek velké přeměny. Tři opory skončily, naopak přišla celá řada nových tváří. Jak si družstvo i jednotlivé hráčky vedou?

Loňská sezóna měla být pro Kobry zlomová. Tým opustila celá první lajna. Silná trojice ve složení Silvie Benešová, Barbora Knoppová a Ivana Machatková byla hlavním stavebním kamenem branické ofenzívy po mnoho let, všechny tři hráčky pověsily brusle na hřebík na konci sezóny 2019/2020. Nicméně následující sezóna prakticky neproběhla, Kobry stihly sehrát pouhá tři utkání než došlo k přerušení soutěže. A jak víme, ta se již znovu nerozeběhla.

Foto: Adéla Horelicová

Až letos tak mohla přijít opravdová zkouška, zda si tým poradí i bez svých pravidelně nejproduktivnějších hráček. A zatím to vypadá, že poradí. Prázdné místo na ledě vyplnili nováčci. Hned v prvním utkání na svém ledě svěřenkyně trenéra Josefa Zenkera porazily silný Děčín 7:5, následoval skalp dalšího silného týmu, Jičína. Třetí utkání sice přineslo porážku s Náchodem 2:4, jinak žádnou další prohru Kobry nepřipustily.

O jeden bod přišly ve druhém měření sil s Děčínem, který tentokrát porazily až v prodloužení. Pražský tým tak vede druholigovou tabulku, z osmi zápasů má dvacet bodů a pětibodový náskok na druhý Jičín, který má však neodehrané utkání k dobru.

Útok táhne aktuálně Veronika Prošková. V šesti utkáních zaznamenala deset bodů (6 + 4) a dělí se o post nejlepší střelkyně s Alexandrou Kalašovou (8z, 6 + 2). Bod za Proškovou jsou Markéta Zvěřinová (6z, 3 + 6) a Miriama Matyašovská (7z, 5 + 4). V obraně nejvíce přispívají bodově Sofie Broďáková (6z, 3 + 5) a Denisa Kocourková (7z, 5 + 1). V brance většinu času tráví tradiční opora Jaroslava Soukupová, která si drží průměr 2,40 branek na zápas a připsala si jedno čisté konto.

Foto: Adéla Horelicová

Svůj debut v ligovém hokeji si zatím odbyly Věra Musilová a Ema Jandová, první branku vstřelily Alice Hrivňáková a Veronika Tomasová. Jandová je zároveň třetí nejproduktivnější obránkyní, v sedmi zápasech má pět bodů (3 + 2). Do sezóny zatím zasáhlo 22 různých hráček v poli, celých 20 z nich dokázalo bodovat, což krásně ukazuje všestranost tohoto týmu.

Současná opatření však Kobrám moc nenapomáhají, jelikož několik hráček nebude moci kvůli očkování nastupovat. Pokud se ale i tak Kobrám podaří udržet současnou formu, možná si budou moci na závěr sezóny zkusit zabojovat o vysněnou první ligu.


partneři klubu