14.01.2022

Opět na domácím ledě. Soupeřem Kobry tentokrát bude Písek

Vít Trubička

Braničtí se představí podruhé tento týden na domácím ledě. Do Prahy opět přijede jihočeský tým, kterým nyní budou písečtí Králové. Proti těm se Kobře v letošní sezóně daří, ve čtyřech dosavadních kláních neztratili jediný bod. Podaří se jim tuto bilanci udržet?

Kobra má za sebou tento týden už dvě odehraná utkání. V tom pondělním si dokázala vyšlápnout na lídra tabulky z Táboru, jehož poprvé v sezóně porazila 4:3 v prodloužení. Hned ve středu se vydala do Slaného, kde nastoupila proti Řisutům. Ty ale letos nejsou zrovna oblíbeným soupeřem Branických. To se projevilo i v tomto případě a Kobra buldokům podlehla 1:2.

Díky tomu se branický celek v tabulce nadále drží na třetí příčce s tříbodovou ztrátou na druhou Příbram. Ta má ale ještě jeden zápas k dobru. Naproti tomu Písku momentálně v tabulce patří až sedmá příčka s 25 body na kontě. Na poslední Řisuty ale má náskok jen dvou bodů.

Královské výkony jsou v poslední době jako na houpačce. S Kobrou naposledy prohráli 2:7, následně podlehli 3:7 i Havlíčkovu Brodu. Hned nato ale Písek dvakrát zvítězil. Poprvé ovládl přestřelku proti Klatovům, kdy zvítězil 7:5, v dalším kole pak zdemoloval Cheb 8:1. Písecká cesta pokračovala těsnou prohrou 5:7 v derby s Táborem, výhrou 5:2 nad Řisuty a v posledním kole prohrou 2:5 doma proti Příbrami.

Tahounem královské ofenzivy je Jan Sýbek s patnácti góly a třiceti asistencemi na svém kontě. Nejlepším střelcem je ovšem Jakub Čížek, který poslal za záda gólmanů soupeřů už 24 kotoučů, k čemuž přidal devět nahrávek.

Na straně Kobry je tím nejproduktivnějším zcela bez debat kapitán Kamil Bříška, který s 28 góly a 34 nahrávkami vede i ligové bodování. V počtu vstřelených gólů se ale na něj dotahuje Tomáš Šťastný, který má jen o tři méně.

Proti Písku se Kobře daří. Z dosavadních čtyř zápasů si připsala čtyři výhry. Nejprve 6:3, následně 10:6, 3:2 a 7:2. Bude branický celek stejně tak úspěšný i v tomto utkání? Utkání začíná tradičně v 18 hodin. Sledovat ho lze také na Czechicehockey.tv, případně v textové podobě na Onlajny.com.

II/11, Středa 28.2.2024 |  

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DENHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu