10.10.2017

Cesta k úspěchu? Soustředění se na maličkosti, ví David Kellner

Barbora Wolfová

P R A H A - Kobra přivítala v rámci osmého kola na svém ledě lídra tabulky - Děčín. Po třech prohraných zápasech bojovala nejen o body, ale také o zlepšení týmové pohody. K vítězství přispěl třetím gólem David Kellner, který po zápase prozradil, co se změnilo, že dokázali přestřílet prozatím nejlepšího člena západní skupiny.

Jak hodnotíte zápas po výhře nad Děčínem?
My jsme si po třech prohrách něco řekli v kabině, promluvili jsme si do duše a začali jsme víc makat. Každý jsme se soustředili na maličkosti a plnili, co jsme měli. To byla cesta k úspěchu.

Ještě stále není defenziva taková, jaká by měla být, ovšem útok to tentokrát přebyl.
Jsme trochu impotentní. (směje se) My se dostáváme do spousty šancí, ale góly tam v posledních třech zápasech nepadaly. Proti Děčínu jsme to prorvali do brány i zezadu a myslím si, že když se vyvarujeme vyloučení, bude to ještě lepší.

Vy jste vstřelil třetí branku…
Celá akce plynula z obranného pásma, když jsme jeli do protiútoku. Čury mi to dal na křídlo a objel jsem beka a propálil všechno se zavřenýma očima, že ani nevím jak.

Důležitý je týmový výkon, ne individualita

Jaké jsou vaše pocity po vstřelení gólu?
Není pro mě důležitá individualita, jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. Řekl bych, že i v Trutnově jsme byli lepší tým, ale nedařilo se nám dát góly. Taková prohra je dost hořká. Rozhodně chceme všichni vyhrávat a proto je důležitý týmový výkon a projev.

Vnímáte, že soupeř obsazuje čelo tabulky?
Určitě to má pro nás větší váhu, Děčín je první a asi jsme se na ně i kvůli tomu nahecovali a řekli jsme si, že se chceme od tohoto zápasu odpíchnout, protože hrát střed tabulky se nám moc nechce, chceme hrát nahoře.

Sledujete, jakožto útočník, koho máte v daném zápase ve vlastní bráně?
Ani ne, nevnímám to. Kluci jsou domluveni, že se střídají po zápasech a já se spíš soustředím na svou hru.

Přešel jste na Kobru z Tábora, jak se vám tady zatím líbí?
Líbí se mi tu. V Táboře jsem byl 4 roky a asi to chtělo změnu. Je tu skvělá parta kluků a ještě si to všechno posedá a bude to ještě lepší. S Táborem se třeba potkáme v play-off a doufám, že ho porazíme.


partneři klubu