18.01.2022

Kobra chce pátou domácí výhru v řadě. V cestě stojí Cheb

Aleš Skok

Ligové utkání s pořadovým číslem 32 čeká na hokejisty Kobry a Chebu. A právě domácí hokejisté chtějí získat už páté domácí vítězství v řadě. Zuby si v Braníku vylámal například i lídr ligy Tábor, nyní bude soupeřem Stadion.

Kobra se nadále drží na třetím místě 2. ligy skupiny Jih. Na druhou Příbram ztrácí pouhé tři body, na Tábor pak propastných 14. Pod sebe se ale koukat nemusí. Na čtvrtý Havlíčkův Brod má komfortní náskok 19 bodů. Nicméně výkony týmu z Braníku jsou v posledních pěti zápasech jak na houpačce, když výhra střídá porážku.

V posledních pěti zápasech Kobra porazila Klatovy, pak padla s Brodem, následně přišla výhra nad favorizovaným Táborem, aby vzápětí přišla porážka od posledních Řisut. Naposledy ale Pražané přestříleli na vlastním ledě Písek 6:4.

Kobra má aktuálně třetí nejlepší útok, když vstřelila 137 branek. Má také třetí nejlepší obranu, když kotouč ze své sítě lovila přesně stokrát. V ofenzivně budou Braničtí opět spoléhat na Kamila Bříšku, který vede kanadské bodování soutěže s 66 body (29+37). Na čtvrtém místě je Tomáš Šťastný s 50 body (27+23). Oba navíc najdeme i mezi nejlepšími střelci, kde je Bříška druhý a Šťastný třetí. Prvně jmenovaný má navíc nejvíc asistencí z celé soutěže. V brance kraluje Lukáš Sochůrek, který má nejvíce vítězství ze všech (16) a třetí nejnižší průměr obdržených branek na utkání (3,01).

Cheb je v tabulce momentálně na šesté pozici s 33 body. Na čtvrté místo, které zajišťuje postup do play-off, ztrácí deset bodů a stále je tak ve hře. Nicméně jeho forma není ideální. Z posledních pěti zápasů prohrál celek z Karlovarského kraje hned čtyři duely. Uspěl pouze v Klatovech, kde vyhrál 4:3 po prodloužení. V posledním střetnutí padl doma s Táborem 3:4.

Stadion se trápí především v ofenzivě. Důkazem budiž pouhých 103 vstřelených branek, což je druhý nejnižší počet z celé ligy. Ani obrana není úplnou devizou. Chebští hokejisté inkasovali 140 gólů, což je třetí nejvyšší počet. Jejich nejproduktivnějším hráčem je Radek Prošek, který v dosavadním průběhu zaznamenal 34 bodů (18+16). Je zároveň i nejlepším střelcem svého mužstva. V jejich týmu je ale jeden hráč, který má ještě o jednu asistenci víc. Tím je David Troška. V brance je jedničkou Jakub Kašpar s průměrem 4,24 obdržené branky na zápas. Za 26 odchytaných duelů vychytal deset vítězství.

A jak vypadají vzájemné zápasy z této sezony? Kobra má jasně navrch. Nejprve na domácím ledě vyhrála 5:2, poté na ledě soupeře padla 2:3, ale pak už přišly dva úspěchy. Nejprve doma v poměru 5:3 a naposledy v Chebu 4:3.

související články


partneři klubu