21.01.2022

Důležité utkání o druhé místo. Kobra míří do Příbrami

Aleš Skok

Hodně důležité a těžké utkání čeká na hokejisty Kobry. Ti v rámci 33. kola zavítají na led Příbrami a půjde o přímý souboj o druhé místo, které aktuálně drží tým ze středních Čech s tříbodovým náskokem právě na Pražany.

Kolísavé výkony Kobry jsou minulostí a v minulém zápase konečně naplno bodovala ve dvou zápasech v řadě. Naposledy to v Braníku odnesl Cheb, který Pražané porazili 4:1. Kobra je tak stále na třetím místě skupiny Jih s 65 body. Na svého sobotního soupeře tak aktuálně ztrácí tři body. Vše nasvědčuje tomu, že by se mohlo jednat o velmi vyrovnané utkání.

Kobra má na svém kontě 141 vstřelených branek, Příbram 144. Jde o třetí a druhý nejvyšší počet ze skupiny jih. Podobně jsou na tom oba celky s defenzivou. Braničtí inkasovali 101 gólů, celek z hornického města pak 93. Opět jde o třetí a druhou nejlepší obranu soutěže. Příbramští mají ale aktuálně ale skvělou formu, když dokázali vyhrát pět zápasů v řadě. Naposledy uspěli na ledě suverénního Tábora po výsledku 2:0.

Pražané opět budou spoléhat na Kamila Bříšku, který nadále vede kanadské bodování s 68 body (31+37). Druhý je pak Tomáš Šťastný s 53 body (28+25). Prvně jmenovaný je také nejlepším střelcem i nahrávačem celé soutěže. Šťastný je pak mezi šutéry třetí. Nejproduktivnějším hráčem Příbrami je Petr Josefus, jenž posbíral 45 bodů (15+30). O bod méně má Miroslav Rohlík a ještě o jeden Jan Tlačil. Právě Tlačil je nejlepším střelcem s 27 přesnými zásahy a celkově mu patří čtvrté místo. Josefus má 30 asistencí a mezi nahrávači je pátý.

Kobra bude v brance opět spoléhat na Lukáše Sochůrka, který má třetí nejnižší průměr inkasovaných branek z celé soutěže (3,02). Má ale nejvíce vychytaných nejvíce vítězství. Zatím se jeho číslo zastavilo na 17 vítězstvích. Čtvrtý v průměru obdržených gólů je příbramský Dominik Šorf, jenž má o jednu vychytanou výhru méně než Sochůrek.

Mezi Kobrou a Příbramí půjde v sobotu o páté letošní střetnutí a zatím oba celky mají po dvou výhrách. Nejprve Středočeši zvítězili na domácím ledě 6:4 a stejným poměrem uspěli i v Braníku. Poslední duel v Příbrami ale Kobra vyhrála 3:0 a naposledy doma brala tři body po výsledku 5:2.

související články


partneři klubu