25.01.2022

Kobra míří na západ Čech. Připíše si proti Klatovům čtvrtou vzájemnou výhru?

Vít Trubička

Po čtyřdenní přestávce jdou Braničtí znovu do akce. Opět navíc nastoupí na ledě soupeře. Tentokrát jedou do Klatov, proti kterým v aktuální sezóně brali tři výhry, jen jednou pak Západočechům podlehli. Zadaří se i nyní Kobře proti pátému týmu tabulky?

Pražané nastoupí proti týmu, který bojuje na hraně postupu do play-off. Momentálně je ale o malý kousek za touto hranou. Z pátého místa totiž kouká se čtyřbodovým odstupem na čtvrtý Havlíčkův Brod. Oproti bruslařům ale ještě Klatovy mají dva zápasy k dobru.

Západočeský celek ale v poslední době nezažívá zrovna šťastné období. Poslední výhru zaznamenal více jak před měsícem, a to 22. prosince, kdy venku podlehl Řisutům. Od té doby získal jediný bod za domácí prohru v prodloužení s Chebem. Jinak Klatovy nestačily na Písek, Kobru, Tábor a Havlíčkův Brod.

Za Klatovy se daří především Petru Eretovi. Mladý útočník s prvoligovými zkušenostmi z Litoměřic či Frýdku-Místku nabral ve třiceti odehraných kláních 22 gólových tref a 30 asistencí. Díky nim mu patří týmové prvenství nejen v celkové produktivitě, ale i v počtu samotných střel a asistencí. Navíc s výrazným odstupem za další trojící hráčů.

V letošní sezóně se Kobra proti Klatovům představila dosud ve čtyřech vzájemných soubojích. Třikrát se radovala ona, jen jednou se podařilo zvítězit Západočechům. Na úvod ročníku zvítězili Braničtí na ledě soupeře vysoko 9:3. V prvním domácím souboji ale Kobra odcházela poražená výsledkem 2:4. Dál už ovšem bodoval jen branický tým. A to nejprve 6:4, později 5:3.

Kobra od počátku nového roku nastoupila do sedmi zápasů, z nichž jen dvakrát nedokázala bodovat. Letopočet 2022 tak Braničtí zahájili výhrou 5:3 právě nad Klatovy. Pak ale narazili na trochu smolnější období, ve kterém podlehli Havlíčkovu Brodu a Řisutům, avšak dokázali porazit 4:3 v prodloužení Tábor. Dále se Kobře zadařilo vyzrát na Písek a Cheb, jen v posledním kole v prodloužení nestačila na Příbram.

Dvěma nejproduktivnějšími hráči Kobry i druholigové skupiny jih jsou Kamil Bříška a Tomáš Šťastný. Ten první se do této pozice dostal díky 31 gólům a 38 nahrávkám. Druhý pak má na svém kontě 28 střeleckých tref a 25 asistencí.

Zvládne Kobra uspět proti západočeskému týmu uspět i ve čtvrtém vzájemném klání z pěti? Na ledě Klatov navíc v letošní sezóně ještě neztratila ani bod a je tedy na co navazovat. Utkání v Klatovech začíná v 18 hodin. Sledovat ho je možné také na Czechicehockey.tv a na Onlajny.com.

13. kolo, Úterý 12.12.2023 | 18:00

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Dnes v 10:15 | Junioři
HK Lev Slaný
HC Kobra Praha
×
Dnes v 15:15 | 9.tř.
HK Lev Slaný
HC Kobra Praha