30.01.2022

Teď už je to jen o play-off, těší se premiérový střelec Ženíšek

Marek Baloun

V důležitém utkání o jistotu play-off si vstřelil premiérový gól v dospělém hokeji a přispěl k vysoké výhře nad Havlíčkovým Brodem. Kristián Ženíšek byl po zápase hvězdou nejen v kabině, ale i našeho pozápasového rozhovoru.

Jak byste zápas zhodnotil?
Měli jsme štěstí na koncovku. Padalo nám to tam a snažili jsme se hrát to, co nám říkají trenéři, a to se povedlo.

Vy jste skóroval v závěru první třetiny, byl to podle vás klíčový moment utkání?
Nevím, jak pro tým, ale pro mě byl, protože to byl můj první gól v seniorské kariéře. Ale pro tým určitě taky. Nakoplo nás to určitě.

Výhra nám zajistila play-off, jak se na něj těšíte?
Každý den jsme blíž a blíž, takže se připravujeme jak fyzicky, tak psychicky. Teď už je to jen o tom.

V polovině třetí třetiny začal Brod snižovat, nebáli jste se, že se zápas ještě zdramatizuje?
Trochu jsme čekali, že to přijde. Pak jsme ale nastříleli pár gólů a uklidnili jsme to.

Další zápas nás čeká v Táboře, na co je třeba se připravit?
Mají širší kluziště, budeme muset k nim méně přistupovat. Mají tam dobré zázemí a fanoušky, takže to bude těžké.