22.02.2022

Do Braníku přijedou Klatovy! Porazí je Pražané i počtvrté v řadě?

Marek Baloun

V předposledním utkání základní části se naposledy do Prahy chystají západočeské Klatovy. Braničtí je letos dokázali porazit hned čtyřikrát, přičemž tři výhry jsou aktuálně v řadě. Poslední šesté utkání je naplánované na 18. hodinu ve středu.

Klatovy ještě rozhodně nemají nic jistého a mohou zamíchat elitní čtveřicí skupiny. Na Havlíčkův Brod jim totiž scházejí jen tři body, Brod navíc čeká těžká Příbram a v posledním kole i Kobra, takže o dramatickou zápletku ještě možná nebude nouze.

Tým Michala Straky je ale výsledkově na houpačce. Důkazem toho budiž nedávné dvě tzv. back-to-back utkání s Řisuty, kdy nejprve Západočeši doma vyhráli 7:6, v odvetě nicméně 2:4 prohráli. V posledním kole přivítali doma Písek a i zde to bylo pořádné drama. Jen první třetina viděla pět branek, kdy se nejprve dostali do vedení 2:0 Jihočeši, aby nakonec domácí nastříleli tři branky a třetinu vyhráli. Ještě na konci 44. minuty zvyšoval Jiří Uhlík na 6:3 a farma Plzně si tak mohla připsat jasné tři body, Písečtí ale zabrali a dostali zápas do prodloužení. To ovšem trvalo jen pouhých 45 vteřin, když Jiří Uhlík opět potvrdil své kvality a 25. trefou v sezóně krom zisku druhého bodu pro tým i zkompletoval hattrick.

Kobra naopak v posledním kole prohrála. Braničtí až do sobotního večera živili matematickou naději na posun na druhé místo tabulky, jenže kvalitně rozehraný souboj s Baníkem ztratili ve třetí třetině a nyní je již definitivně jasné, že dlouhodobou fázi zakončí na třetí pozici. Březnové čtvrtfinále proti Příbrami tak začne na půdě soupeře.

Kobra do střetnutí nevstoupila ideálně – necelou minutu po startu utkání byl za nedovolené bránění vykázán Václav Zídek a jeho faul prvním gólem střetnutí potrestal Robin Malý. V čase 6:54 však po rychlé akci srovnal Martin Petrák a jen chvíli nato se v přesilovce prosadil Filip Hlinka, což znamenalo, že Braničtí do první přestávky šli s náskokem 2:1. Po vyrovnané prostřední třetině, která přinesla jednu branku oběma týmům, ovšem ve třetí úřadovali jen horníci a dvěma slepenými góly rozhodli o vítězství. „Bylo to utkání, které jsme chtěli vyhrát už z psychologického hlediska. Sice jsme nejdřiv prohrávali 1:0, ale dokázali jsme se dostat do vedení 3:1. Pak nastaly ty naše bolesti, a to je hlavně disciplína ve hře. Byli jsme moc vylučovaní. Proti Příbrami, která měla vyloučené tak dva hráče, jsme my měli nějakých sedm. To je hrozně moc a zbytečně ztrácíme sílu v oslabeních. Nedali jsme navíc přesilovku 5 na 3, to rozhodlo,“ hodnotil zápas Miloslav Šeba.

související články


partneři klubu