09.03.2022

Ondřeji Pavlovi se v prestižní NCAA daří, o víkendu se stal první hvězdou zápasu

Tadeáš Podolka

Ondřej Pavel je historicky prvním odchovancem Kobry, který hraje prestižní americkou vysokoškolskou soutěž NCAA. Tam obléká dres Minnesota State University-Mankato a řadí se mezi nejlepší střelce týmu.

Už šestou sezonu za oceánem tráví Ondřej Pavel, do Spojených států odešel přitom už v 16 letech. Nejprve zamířil z dorostu Sparty do mládežnického výběru Iowa Wild AAA, pak se přes juniorské ligy NAHL a USHL prokousal až do vysoce hodnocené univerzitní soutěže NCAA. Druhým rokem je útočníkem Minnesota State University-Mankato, za kterou letos nasázel 10 branek a zapsal 7 asistencí ve 38 zápasech. V individuálních statistikách je tak sedmým nejlepším střelcem svého týmu.

Pavel své kvality dokázal i v sobotu 5. března ve čtvrtfinále playoff proti St. Thomas, které Minnesota ovládla vysoko 8:2. Odchovanec Kobry byl vyhlášen první hvězdou zápasu, když dva góly dal a na jeden přihrál.

Sestřih utkání St. Thomas - Minnesota, ve kterém zářil Ondřej Pavel: