20.10.2017

Kobra se utká s nováčkem ligy ze Dvora Králové

Věra Novotná

PRAHA – První čtvrtina sezony je pomalu u konce. Kobra ji zakončí venkovním zápasem na ledě celku HC RODOS Dvůr Králové, s nímž se střetne poprvé v aktuálním ročníku. Toto utkání, které je v plánu v sobotu 21. října v 17:00, slibuje bitvu o velmi důležité body. Pokud Pražané uspějí, a nahrají jim do karet další zápasy, mohou se vyhoupnout na šesté místo v tabulce. Dvůr Králové je ale poslední zápasy při chuti!

Královedvorští v poslední době rádi střílí

Sezona odstartovala pro Dvůr Králové venkovním zápasem ve Vrchlabí, odkud si odvezl prohru 2:7, kterou ale rychle odčinil domácím úspěchem nad Trutnovem v poměru 3:1. Druhý venkovní zápas, tentokráte na ledě Děčína ale opět nevyšel (2:6), ba co víc, další prohra následovala v domácím prostředí proti Řisutům (1:3). Chuť si hráči Dvora Králové spravili proti Bílině, které nasázeli 10 gólů a zvítězili 10:6. Ani tentokráte ale nedokázali nastartovat vítěznou šňůru, neboť záhy odcházeli s porážkou po zápase se Sokolovem (1:3). Proti nováčkovi z Letňan další zaváhání nepřipustili a přidali tři body za vítězství 7:4 a dařilo se jim i proti Mostu (7:2). Prozatím poslední zápas ale Rodosu nevyšel. Z Jablonce odjel po šedesáti minutách bez bodu s výsledkem 1:6.

Koho sledovat?

V dresu Dvora Králové najdeme hned trojici hráčů, kteří se dělí o post nejlepšího snajpra svého celku. Se čtyřmi přesnými trefami se o krále střelců přetahují David Hrazdira, Jakub Luštinec a Pavel Pozdnyakov.

Žezlo pro nejlepšího nahrávače drží se sedmi asistencemi David Hrazdira, který je tam jasným ofenzivním tahounem Dvora Králové. Na záda mu se šesti přesnými přihrávkami dýchá Tadeáš Kocián a na třetí pozici najdeme duo Jakub Luštinec a Michal Petira, oba prozatím přispěli čtyřmi asistencemi.

V celku Pražanů se oproti minulému zápasu trošičku prohodilo pořadí, pokud se chceme zaměřit na ty nejlepší z nejlepších. První místo v kanadském bodování si drží Dominik Novák s dvanácti body (3+9), na druhé místo se oproti minulému zápasu posunul Jakub Jedlička, který na svého spoluhráče ztrácí dva body (3+7). O bronzový stupínek se tak již dělí jen dvojice hráčů, a to konkrétně Lukáš Tuma (5+4) a Filip Hlinka (4+5).

Poslední zápasy obou celků

HC Kobra Praha vs. HC Draci Bílina 4:6 (1:0, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 9. Jedlička (Doležal), 25. Matějček (Kellner), 41. Doležal (Jedlička, Hlinka), 58. Doležal – 21. Mála (Hrdlička, Kýhos), 35. Gevorkian (Petráš, Mical), 38. Komínek (Procházka, Böhm), 45. Procházka (Zicho), 50. Komínek, 60. Kýhos (Procházka, Polák).

Sestava Kobry Praha: Mouček – Semrád, Vacek, Vokurka, Skočovský, Verbík J., Verbík R, Ryzák – Kellner, Jedlička, Slanina, Novák, Hlinka, Čurda, Matějček, Antončík, Tuma, Jindra, Doležal, Šteiner.

HC JABLONEC - HC RODOS 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

Góly a nahrávky: 17. Peřina, 34. Peřina (Čechura, Víšek), 52. Havlas (Mulač, Pilař), 55. Tondr (Tondr, Bříška), 56. Víšek (Peřina), 56. Homolka (Bříška, Tondr) – 38. Janeba (Pozdnyakov, Hrazdíra).

Sestava Dvora Králové: Čáp (56. Veselý) – Hamerský, Vitebský, Janeba, Junek, Petira, Klust – Luštinec, Kocián, Valášek – Ďurač, Hrazdíra, Pozdnyakov – Zmítko, Ježek, Sedláček - Lelka, Filip, Kmošek.