24.05.2022

Ročník 2015 překvapil na Vícesportovním turnaji Dominik Furch, benjamínci získali stříbrné medaile

Klub

Ve velkém stylu se s letošní sezónou rozloučili kluboví benjamínci ročníku 2015, a to stříbrným pohárem ve vícesportovním turnaji, který HC Kobra Praha pod patronátem trenéra přípravky Milana Sapíka uspořádala v neděli 22.5.2022 ve svém domácím prostředí. Pozvání domácích přijali malí hokejisté z týmů HC Letci Letňany a HC Hvězda Praha týmů A i B. Své síly poměřili na překážkové dráze, ve fotbale a poté v hokeji. Zázemí nehokejovým disciplínám poskytla našim mladým nadějím sousedící Střední gastronomická škola se svou tělocvičnou vybavenou i ochozem pro diváky. Díky tomu byli naši hráči i mimo led mohutně povzbuzováni svými rodinami.

Všesportovní turnaj zahájil trenér ročníku 2015 Dominik Šteiner stylovou rozcvičkou v zadní části parkoviště, kde chlapce pořádně rozhýbal, protáhl a pro důležitý den s nimi probudil týmového ducha. Své svěřence nepřetržitě povzbuzoval při všech závodech, i když se ne vždy dařilo. Překážková dráha našemu týmu žádné body nepřinesla, ale ve fotbale především díky Karlovi Beckovi, který zde exceloval, vyhráli dva zápasy a odnesli si z toho dva cenné body do celkového součtu.

Všichni, jak tomu bývá u našich nadějí, nicméně netrpělivě očekávali poměřování sil v rámci hokeje. Kluci hráli všichni výborně. První útok se zkušenostmi z vyšší třídy protihráčům moc prostoru na ledu nenechal, a s podporou ostatních útoků, tak dokázali hrát vyrovnaný zápas s Letci a Hvězdu dokonce přehrávali. Okusili tak úplně vše, remízu, výhru, a i prohru. S družstvem HC Hvězda A naši hokejisté remizovali 15:15, HC Hvězdu B porazili 26:8 a s HC Letci Letňany prohráli 17:12. Díky tomu v celkovém součtu bodů byli na krásném druhém místě. Ročník 2015 HC Kobra tak může na příští sezónu vyhlížet s nadějí kvalitních turnajových výsledků.

Ročník 2015 obdržel medaile za druhé místo v konkurenci Hvězdy Praha a Letců Letňany. Foto: HC Kobra Praha

Ročník 2015 obdržel medaile za druhé místo v konkurenci Hvězdy Praha a Letců Letňany. Foto: HC Kobra Praha

Překvapením celého turnaje byl příchod odchovance klubu Dominika Furcha, který klukům přišel ukázat zlatou helmu a současně předal medaile za účast na turnaji. Dominik pak přišel za našimi mladými nadějemi do šatny. Kluci se kolem něj seběhli, a nadšeně si prohlíželi jeho zlatou helmu. Odcházeli naprosto spokojení a plní dojmů.

Dominik Furch ukázal našim benjamínkům zlatou helmu. Foto: HC Kobra Praha

Dominik Furch ukazuje zlatou helmu mladým hokejistům ročníku 2015. Foto: HC Kobra Praha


partneři klubu