21.06.2022

Nový formát 2. ligy: Kobru čeká náročná Západní konference

Tadeáš Podolka

Výkonný výbor Českého hokeje o víkendu schválil novou podobu 2. ligy pro další sezonu. Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západní a Východní konferenci, vítěz soutěže pak postupuje přímo do Chance ligy. Hokejisty z Braníku čeká početnější Západ s věhlasnějšími soupeři. Sezona se naplno rozběhne 17. září.

Celkem 28 týmů bude bojovat v příštím ročníku 2. ligy, do Západní konference se dostalo hned 17 týmů! Tato skupina nejenže bude nejpočetnější, také zde bude nejvíce aspirantů na postup do Chance ligy. Z krajského přeboru vstoupil do 2. ligy Chomutov, který touží po dalším kroku výš, z 1. ligy spadly Benátky nad Jizerou a Ústí nad Labem. Nelze zapomenout ještě na silné celky Tábora s Vrchlabím. Kobra si zahraje také pražské derby s letňanskými Letci. Nejistá je účast Řisut nebo Bíliny, oba celky chtějí převzít licenci od Kadaně.

Východní skupina nabídne celkem 11 účastníků, včetně velmi ambiciózního Znojma a Havířova, který do loňské sezony hrál v Chance lize. Zajímavé bude také sledovat, jak si povede zcela nový tým z Vyškova, jenž přebral licenci na 2. ligu od hodonínského SHK.

Rozdělení 2. ligy:

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Řisuty/Bílina.

Východní konference: Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

Herní systém:

  • Na Západě bude hrát 17 týmů nejprve proti sobě dvoukolově (32 utkání). Potom se mužstva rozdělí podle výkonnosti do tří bloků.
  • Východ čeká jednoduchý systém každý s každým čtyřkolově, takže každý tým odehraje 40 utkání.
  • 1. až 6. tým budou hrát dvoukolově mezi sebou o co nejlepší nasazení do play off. Celky na 7. až 12. místě se porvou o předkolo a zbytek čekají souboje o udržení. Poslední tým, stejně jako na východě, spadne do krajského přeboru.
  • Předkolo bude na dva vítězné zápasy (7. až 10. tým), následné čtvrtfinále by se hrálo na tři vítězná utkání.
  • Vítězové západní a východní skupiny se střetnou v přímém souboji o 1. ligu. Kdo urve v superfinále čtyři výhry, postoupí o stupínek výše.

partneři klubu