23.07.2022

Soupiska pro další sezonu odtajněna! Návrat staré opory i nové tváře

Tadeáš Podolka

Čekání je u konce, přinášíme vám první informace o podobě branického kádru pro nadcházející ročník třetí nejvyšší soutěže! Kobra letos skládá novou kostru týmu a hlavní kouč Miloslav Šeba hledá složení první formace...

Hlavního trenéra Kobry Miloslava Šebu čeká přes letní přípravu těžký úkol - složit první útok. Kobře se rozpadla jedna z nejlepších útočných trojic 2. ligy Kamil Bříška - Tomáš Šťastný - Lukáš Tondr. Bývalý kapitán Bříška odešel po sezoně do Benátek nad Jizerou. Jeho nerozlučný parťák Lukáš Tondr se zase rozhodl ukončit hokejovou kariéru, a tak z tohoto trojlístku zbyl pouze Tomáš Šťastný.

Právě k němu se nabízí staronová posila Jakub Jedlička, který naposledy nastoupil v kobřím dresu během ročníku 2018/19 a poslední dvě sezony byl hráčem Lva Benešov v krajském přeboru. Během pěti let na Kobře nastoupil ale ke 112 utkáním a připsal si skvělých 130 bodů!

Do útoku zavítala i další dvě nová jména - Matěj Kolda a Viktor Martínek. Kolda není pro Pražany zas takovou neznámou, v loňské sezoně nastupoval totiž za Klatovy a v 36 utkáních zapsal také slušných 32 bodů. Martínek je odchovancem Slavie a loni hrál univerzitní ligu za Univerzitu Karlovu, také se objevil v krajském přeboru v dresu Poděbrad. Ve vysokoškolské lize nasbíral více než 2 body na zápas, za třináct utkání základní části má na kontě 28 zápisů.

V brance zůstala jistota v podobě Lukáše Sochůrka, který neustále podává kvalitní výkony. Záda mu bude krýt Matyáš Ondrík, jenž ukázal své dobré brankářské schopnosti i v posledním playoff.

V zadních řadách znovu najdeme staré známé Aleš Knesla a Dominik Šteinera, kteří budou pilíři obranné činnosti. Doplní je i například mladíci Václav Svach s Kristiánem Ženíškem, kteří nakukovali do A týmu už v loňské sezoně.

Celkově tak branický kádr momentálně čítá dva brankáře, osm beků a jedenáct útočníků. Soupiska však ještě není uzavřená a o případných posilách vás budeme co nejdříve informovat.

Kromě již zmíněných Bříšky s Tondrem nebude v nové sezóně pokračovat Denis Heldák, kvůli zdravotním důvodům nebudou hrát ani Marek Ryzák s Matyášem Hrubým. Poslední jmenovaný se bude ale v Braníku dále pravidelně objevovat jako trenér pro 1., 4. a 6. třídu.


Aktuální soupiska A-týmu

Brankáři: Matyáš Ondrík, Lukáš Sochůrek.

Obránci: Tomáš Duda, Ondřej Holý, Sebastian Janda, Aleš Knesl, David Pelant, Václav Svach, Dominik Šteiner, Kristián Ženíšek.

Útočníci: Maxim Havrda, Filip Hlinka, Jakub Jedlička, Matěj Kolda, Viktor Martínek, Richard Mucha, Dominik Novák, Martin Petrák, Daniil Petrov, Tomáš Šťastný, Václav Zídek.


Autor grafiky: Vojtěch Martinek

Autor grafiky: Vojtěch Martinek, HC Kobra Praha

13. kolo, Úterý 12.12.2023 | 18:00

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DENHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Dnes v 10:15 | Junioři
HK Lev Slaný
HC Kobra Praha
×
Dnes v 15:15 | 9.tř.
HK Lev Slaný
HC Kobra Praha