25.07.2022

Kádr se může ještě rozšířit, další hráči bojují o místo v kempu

Šimon Sýkora

V předchozím článku jsme odhalili soupisku pro kvapem se blížící sezónu. Ta však ještě není finální. Na zkoušce je v přípravě s týmem dalších jedenáct hráčů.

Za zhruba týden a půl nás čeká první přípravné utkání. Na branický led přijede Příbram. V rámci přípravy by se měli zapojit nejen již představení hráči se kterými se určitě počítá, ale i ti, kteří o své místo v kádru budou bojovat. Většinou jde o hráče, kteří prošli mládežnickými kategoriemi Kobry nebo už se na Kobře v minulosti objevili.

Mezi obránci nejvíce vyčnívá zkušenostmi Adolf Straka. Poslední tři sezóny odehrál za Příbram, tu právě skončenou dohrával v Letňanech. Před Příbramí strávil pětadvacetiletý zadák dvě sezóny ve slovenské Skalici. V létě 2018 absolvoval příravu na Kobře, ve dvou utkáních si připsal dvě branky.

Spolu s ním budou své štěstí zkoušet v obranných řadách tři Ondřejové. Nejvyšší z nich, Ondřej Škutina, strávil poslední sezónu v Řisutech. Tento více jak dva metry vysoký čahoun již za branický klub hrál, zatím však pouze za juniory v sezóně 2019/20, tentýž rok a ten navazující přidal celkem pět dalších utkání za béčko. Ondřej Zmeškal také prošel kobří juniorkou, zahrál si i za áčko. V letošní sezóně se zapojil do šesti utkání v základní části a do čtyř v play off. Dalších pět startů si připsal v béčku. Posledním obráncem na zkoušce je Ondřej Šesták, nejmladší hráč z této skupiny. V nadcházející sezóně by měl ještě brzy 19letý obránce hrát v juniorce, pokusí se ale zapojit i do áčka za které má již dva odehrané starty.

Mezi útočníky je z pohledu branického klubu jediný úplný nováček. Martin Bláha odehrál loňskou sezónu napůl v Ústí a Řisutech. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec za sebou má zajímavou štaci ze sezóny 2019/20, ve které patřil do šestičlené české skupiny v čínském týmu China Golden Dragon a byl šestým nejproduktivnějším hráčem klubu hrajícího na zimáku ve Slaném.

Další hráči, Daniel Čech, Jakub Janča a Jan Ksandr, hráli v minulé sezóně v áčku. Čech přišel z Kadaně po jejím konci v první lize, Janča ze Slavie. Ksandr působí na Kobře od čtvrté třídy. Ve zkrácené sezóně 2020/21 byl kapitánem a nejproduktivnějším hráčem juniorů, 2021/22 byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem béčka. V áčku odehrál během obou uvedených sezón sedm utkání v základní části a dvě v play off, zde však na svůj první bod stále čeká.

Stejně jako Ksandr, i Dejan Ribarovski působil jako kapitán kobřího týmu do dvaceti let. Ve skončené sezóně si připsal 37 bodů ve 42 utkáních. Tento brzy dvacetiletý odchovanec branického hokeje ještě zkušenost s dospělým hokejem nemá.

I Robin Míšek s Viktorem Procházkou mají zkušenosti s dresem s Kobrou. Míšek si zahrál za juniorku v letech 2019/20 a 2020/21, Procházka nastupoval 2019/20 v dorostu a 2020/21 v juniorce, jedno utkání přidal za béčko. Loňskou sezónu strávil v Dánsku v týmu Odense. Nyní je zpět, vzhledem k věku ještě patří stejně jako Šesták do juniorské kategorie a bude se tak pravděpodobně objevovat ve výběru Milana Vrzala.


Hráči v přípravném kempu:

Obránci: Adolf Straka, Ondřej Šesták, Ondřej Škutina, Ondřej Zmeškal.

Útočníci: Martin Bláha, Daniel Čech, Jakub Janča, Jan Ksandr, Robin Míšek, Viktor Procházka, Dejan Ribarovski.


Autor grafiky: Vojtěch Martinek

Autor grafiky: Vojtěch Martinek, HC Kobra Praha


partneři klubu