09.08.2022

Šance na reparát! Kobru čeká druhý zápas s Příbramí

Tadeáš Podolka

Naposledy braničtí hokejisté smutnili, když je na domácím ledě přehrál tradiční soupeř ze středních Čech 2:3. Dvěma góly se blýskla nová posila příbramských Jakub Procházka. Nyní se Pražanům nabízí šance na odčinění porážky. Druhé utkání s Baníkem začíná ve středu na jeho stadionu od 19:00.

Před týdnem na Braníku ukázaly sílu hvězdné posily, které v létě do týmu Pavla Marka dorazily. Dvakrát se prosadil ex-klatovský Jakub Procházka a rozhodující branku na 3:2 vstřelil přesně pod víko bývalý hráč Tábora Josef Hasman. Z nových hráčů Kobry se nikdo neprosadil, Matěj Kolda ale zapsal asistenci při gólu Dominika Šteinera. "Na to, že šlo o první utkání, tak mělo tempo. Nakonec jsme vyzkoušeli sedm nových hráčů a Příbram taky, takže tam byla řada nepřesností. Kluci chtějí, což je důležité," hodnotil první zápas přípravy kouč Miloslav Šeba.

Na ledě se v kobřím dresu objevili i útočník Josef Slavíček (loni Sparta a TUTO Hockey/Finsko) a obránce Dominik Němeček (loni Slavia), kteří budou bojovat o místo v sestavě Pražanů. "Teď je jenom na nich v dalších přípravných utkáních, kdo se bude vejít do sestavy. Pro nás je to teď těžké. Odešlo nám hodně bodů, samozřejmě s Bříškou a Tondrem. Ještě potřebujeme jednoho slušného centra. Zkusíme ještě dva, tři hráče a uvidíme, jak se to vyvrbí," řekl k situaci v kádru branických Šeba. V příštích zápasech se tak mohou ukázat ještě další nové tváře.

Oba celky se loni potkaly ve 2. lize celkem jedenáctkrát. V základní části se Kobra radovala třikrát, Příbram čtyřikrát. V semifinále hokejisté s hadem na prsou nakonec uhráli jen třetí z pětice zápasů a jednou padli na nájezdy. Letos se s neoblíbeným Baníkem budou opět střetávat minimálně v základní části.


související články


partneři klubu