23.08.2022

Béčko čeká nová výzva! Nově bude hrát ve Středočeské soutěži

Šimon Sýkora

V nové sezóně čekají B tým velké změny. Došlo ke sloučení Pražského přeboru a Středočeské soutěže. S tím přichází nový formát sezóny ale hlavně výrazně větší počet soupeřů. Jak se připravuje tým na novou sezónu? A jaké jsou jeho ambice?

Kluby z Prahy se tímto sloučením propadly o jednu úroveň níž. Zatímco v Praze byl přebor přímo stupínek pod druhou ligou, čili čtvrtá nejvyšší úroveň, Krajská soutěž je ještě o stupínek níže. Z této soutěže se nesestupuje, vítěz pak dostane příležitost v baráži postoupit do Krajské ligy. Mužstva jsou rozdělena to dvou skupin, Severovýchodní a Jihozápadní. V rámci skupiny se utkají soupeři každý s každým po dvou utkáních (doma-venku), napříč skupinami pouze jednou.

Kobra je zařazena do Severovýchodní skupiny, ve které narazí na tradiční soupeře. Letňanské béčko, TNP a po roční pauze Žižkov, který je účastníkem Soutěže již od uplynulé sezóny. Beroun, který také hrál Pražský přebor, je ve skupině Jihozápadní. Naopak nebudou braničtí již narážet na Hvězdu Praha, ktará bude hrát jako poslední vítěz Pražského přeboru v Krajské lize, a Smíchov 1913.

Dále ve své skupině narazí na Neratovice, Hvězdu Kladno, Nymburk nebo Zlonice. Z druhé skupiny na svém ledě přivítají postupně Rakovník B, Beroun, Příbram B a Hořovice. Naopak pouze na soupeřově ledě se představí v Černošicích, Sedlčanech, Příbrami (proti týmu Příbram 99) a Solopiskách.

Severovýchodní skupina: Buldoci Neratovice, Hvězda Kladno, Kobra Praha B, Letci Letňany B, Nymburský Lev, TNP, Zlonice, Žižkov

Jihozápadní skupina: Berounští Medvědi, Cvočkaři Hořovice, Příbram B, Rakovník B, Příbram 99, Černošice B, Tatran Sedlčany, Sokol Solopisky

Rozdělení týmů v Krajské soutěži, zdroj: Český hokej

Další velkou změnou bude herní formát. Oproti předchozím sezónám nově bude béčko hrát o tři body za výhru místo dvou. Utkání navíc již nebudou za nerozhodného stavu ukončovaná remízou, bude se hrát do rozhodnutí prodloužením (3 na 3) a dále případnými nájezdy. Do play off postoupí čtyři družstva z každé skupiny, dvojice se utvoří křížem. Jednotlivá kola se budou hrát trochu netradičně na dvě utkání s tím, že se budou udělovat stejným způsobem jako v základní části body za výhru v základní době nebo nastavení. Kdo nasbírá po obou zápasech vice bodů, postoupí. V případě rovnosti bodů se bude hrát desetiminutové prodloužení 5 na 5 s případnými nájezdy.

Mužstvo Kobry vstupuje do nové sezóny s velkými plány a odhodláním. Chce začít lépe než v minulé sezóně, kdy se dlouho trápilo a hledalo se. Pod tento špatný začátek se podepsalo několik faktorů, mimojiné (jako asi každého týmu) Covid-19, dále pak odchody opor které byly u vítězného tažení v sezóně 2020/21 - Matěj Malovický, Patrik Dostál a Dominik Kohel.

Objevily se nové tváře. Jan Brázda a David Křepelka, z juniorky a Áčka David Sovík, David Šálek, Matyáš Hrubý, Ondřej Zmeškal a Jan Ksandr. Tým dlouho hledal svojí tvář a trápil se, v novém roce ale zabral, stmelil se a předvedl drtivý závěr a těsně proklouzl do play off na úkor Berouna. V semifinále byla Kobra důstojným soupeřem pozdějšímu vítězi Hvězdě, nakonec skončila na třetím místě a brala bronz po vítězné sérii se Smíchovem.

Novou sezónu branická záloha zahájila 12. srpna. Do kádru se napevno přesunuli Hrubý, Sovík a Šálek, dále mladý brankář z Frýdku-Místku Kryštof Olšar který nastoupil do pár utkání i ke konci minulé sezóny. Po mnoha letech se s týmem naopak loučí gólman Jakub Hart. Po několika letech se z Příbrami na Kobru vrátil Roman Remeš. Svou kariéru opět minimálně o rok prodlužuje již šedesátiletý obránce Jan Procházka. Trenérský tým navíc posílí bývalý Chomutovský odchovanec a výborný obránce Jaroslav Kostka. Ten povede mužstvo v tandemu s Miroslavem Zemkem.

V nové sezóně se svěřenci Miroslava Zemka chtějí prezentovat důrazným hokejem a útočit na první příčku a následný postup do Krajské ligy.


partneři klubu