02.06.2019

Budeme chtít postoupit, hlásá před sezónou Vladimír Václavík

Libor Kokoška

Ženský tým ve čtvrtek 30. května zahájil přípravu na nadcházející hokejovou sezónu. Pod vedením dlouholeté kapitánky Silvie Benešové se tým byl nejdříve proběhnout do lesa, poté následovala dovednostní cvičení na střelnici za hokejovým stadionem. Vladimír Václavík nám před tréninkem prozradil nejen plán letní přípravy, ale i třeba očekávání od další sezóny. Ta by mohla být dokonce mistrovská.

Jaký bude plán letní přípravy?

Minimálně jednou týdně suchá příprava, víckrát se asi nesejdeme. Napůl samozřejmě fyzická příprava, napůl práce s hokejkou, teda aspoň taková, která se dá dělat na suchu. Taky budeme procvičovat nácvik střelby. V tomhle režimu to tak bude fungovat minimálně do poloviny prázdnin.

Přesun na led bude tedy v polovině prázdnin?

Ano. Jakmile se na Kobře udělá pořádný led, tak jdeme na to.

Už máte připravené nějaké přátelská utkání?

Konkrétně teď nemáme nic. Máme ale předjednány zápasy s týmy, které jsou na úrovni "hobby". Takže týmy, co tak rok nebo dva trénují, ale ještě se nepřihlásily do žádné soutěže. Takže třeba s týmem z Tábora nebo s týmem z Mladé Boleslavi. Je to ten typ týmů, se kterým se chceme v přípravě před sezónou utkat.

Proběhla v kádru nějaká změna, nebo zůstává soupiska stejná jako v minulé sezóně?

Zatím se nic konkrétního nerýsuje. Měli bychom začínat ve stejné sestavě, v jaké jsme končili minulou sezónu.

Jaké jsou vaše cíle pro nadcházející sezónu? Myslíte na postup?

Samozřejmě. Budeme chtít postoupit. Jdeme do toho.

Na kterou z hráček budete nejvíce spoléhat?

To si vůbec netroufám říct. Budeme hlavně spoléhat na gólmanky. Jinak si myslím, že dokážeme tu naši sílu rozložit téměř na čtyři rovnocenné pětky.

Jakým herním stylem se budete chtít prezentovat?

Trošku se nám podařilo už tuhle sezónu tu hru zrychlit, takže chceme hrát tak, aby se na to dalo koukat, a aby nebyla nuda.