19.02.2023

Bylo tam hodně šancí a hráli jsme dobrý hokej, říká Václav Zídek po nezdaru s Ústím

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek

Dnes nešťastná prohra s Ústím. Jak bys ten zápas zhodnotil?

Byl to dobrý špíl. Myslím si, že to muselo všechny bavit. Bylo tam hodně šancí a hráli jsme dobrý hokej. Věřili jsme, že můžeme urvat body. Bohužel se to nepovedlo, ztratili jsme zápas těsně před koncem. Určitě nás to mrzí, protože bude zase těžší hrát o šesté místo. Čas se krátí. Vypadá to, že bude rozhodovat poslední špíl ve Vrchlabí.

Co myslíš, že dnešní utkání rozhodlo?

Těžká otázka. Chtělo to vydržet až do konce, bohužel se tam otevřel prostor od mantinelu a ústecký hráč frčel sám na kasu. Taková věc by se minutu a půl před koncem stát neměla. Pak nás ještě může mrzet prodloužení, kde to dopadlo, jak to dopadlo.

Bylo to podruhé co jste šli v nadstavbě do prodloužení. Byl to pro tebe nejtěžší zápas nadstavby?

Těžko říct. Každý zápas je jiný. Mnohem lepší je hrát s týmy, které hrají hokej. Než když přijedou týmy, kde se bojím o zdraví a raději nejezdím tři metry od mantinelu, aby mě nikdo nesestřelil. Rozhodně se mi hraje líp, když je to hokejovější a není to jenom boj. Každopádně šlo o zajímavé a zábavné utkání.

V posledních zápasech vás čekají Letňany, Chomutov a Vrchlabí. Na které z těchto utkání se těšíš nejvíc?

Chomutov máme doma a taky jsme ho tady už porazili. Mám hodně rád domácí utkání, a tak se nejvíc těším na Chomutov. Je velmi našlapaný s dobrou sestavou a utkání v Letňanech bude pražské derby. Na to se těšíme určitě všichni. Poslední utkání ve Vrchlabí bude pak na krev. Chceme získat body úplně všude.

Co si slibuješ od středečního pražského derby?

Na to se těším, protože se všichni dobře známe. Poslední zápas u nich byl perfektní. Podle mě to bylo jedno z nejlepších utkání, co jsme v sezoně odehráli. V Letňanech jsem také chvilku hrál a těším se na ty kluky!