14.08.2022

Další domácí zápas! Do Braníka přijedou hráči Benátek nad Jizerou

Matěj Sousedík

Hokejisté Kobry vyzvou v dalším přípravném zápase tým z Benátek nad Jizerou. Domácí budou chtít napravit prohru z předchozího utkání, v němž prohráli na ledě Příbrami 1:3.

Kobra se po utkání v Příbrami znovu představí na domácím ledě. Tentokrát budou jejím soupeřem v pondělí od 18:00 Benátky nad Jizerou. Oba týmy mají za sebou v přípravě dva zápasy. Kobra se dvakrát střetla s Příbramí a nejprve s ní na domácím stadionu padla těsně 2:3, když hosté rozhodli v poslední třetině, ve které dali dvě branky. Minulé utkání na ledě Příbrami se Kobře také příliš nepovedlo, neboť Příbram zvítězila 3:1, i díky dvěma brankám v prostřední třetině. Kobra tak bude chtít na domácím ledě zvítězit a připsat si první výhru v přípravě.

To u Benátek je situace jiná. Středočeši sice první utkání v přípravě prohráli, když padli na ledě Letňan jasně 0:6, ale ve druhém zápase na domácím ledě smetli Mělník poměrem 14:0, když skórovali pětkrát ve druhé třetině a šestkrát ve třetí. Hlavním strůjcem benáteckého vítězství byli útočníci Kamil Bříška, Jan Klodner, Jan Stehlík a Dominik Zumr, kteří se trefili dvakrát.

Tým Benátek doznal po sestupu ze Chance ligy několika změn. Posilou v brankovišti je Martin Sejpal, který v loňské sezóně hrál v Kolíně a Havířově. Právě z Kolína zamířili do Benátek také útočníci David Šafránek, Zumr, Klodner a Stehlík. Zajímavé utkání to ale také bude pro útočníka Kamila Bříšku, který ještě loni působil právě v dresu branického klubu a byl jeho nejproduktivnějším hráčem, protože ve 47 zápasech zaznamenal 88 bodů (38+50). Minulost v branickém klubu mají ale také další hráči v současném kádru Benátek: obránce Milan Antoš, útočník Jan Stehlík a obránce Tomáš Mrkvička.

Jediným střelcem Pražanů v utkání na ledě Příbrami byl Martin Petrák. V předchozím domácím přípravném utkání s Příbramí se mezi střelce zapsali Šteiner se Zídkem.

Utkání Kobra - Benátky nad Jizerou startuje na stadionu v Braníku v 18:00. Pokud nemáte možnost dorazit osobně, můžete sledovat podrobnou online reportáž na webu onlajny.com.