Další těžká zkouška, na Braník přijede Vrchlabí

Vojtěch Martinek

Kobra po výhře nad Klatovy konečně pronikla mezi první čtyřku Severní skupiny. Pátý Děčín jí ale velmi nepříjemně šlape na paty – ztrácí pouze bod, a navíc má jedno utkání k dobru. Pokud tedy chtějí Šebovi svěřenci zůstat na místech zajišťující postup do play-off, budou muset v sobotu na svém ledě překonat vrchlabský Stadion.

Po výhře nad Dvorem Králové a těsné porážce v Trutnově čeká na branické hokejisty poslední soupeř z Podkrkonoší, a to ten papírově nejsilnější. Vrchlabí začalo sezónu velmi slibně a jednu dobu dokonce vedlo skupinu Střed. V posledních dvou týdnech ale najednou forma zmizela. Stadion prohrál už pět utkání v řadě, naposledy ve středu proti novému tabulkovému lídrovi z Jablonce, jemuž po velké bitvě podlehl 5:6. Pražany tak čeká bitva s trápícím se soupeřem, kterého ale rozhodně nemohou brát na lehkou váhu.

Na čele týmové produktivity najdeme dvojici borců s devatenácti body. Štěpán Matějíček má na svém kontě deset branek a devět asistencí, Patrik Urban pak k sedmi zásahům přidal dvanáct přihrávek. Nejvýraznější postavou celku z Vrchlabí je ale velezkušený obránce Jiří Vašíček, který si ve své kariéře připsal téměř čtyři sta extraligových startů. Hokejový fortel nechybí ani třicetiletému Pavlu Mrňovi, který si krom všech tří nejvyšších českých soutěží připsal starty také v americké FHL, v Británii nebo dokonce ve Španělsku.

Brankovišti pak vládne Jakub Soukup, ještě nedávno jednička prvoligového Ústí nad Labem. V aktuální sezóně si za Stadion připsal šestnáct odchytaných utkání. Jeho parťák Martin Abrahám, jenž v klubu působí už od roku 2011, pak mezi tři tyče naskočil jen třikrát.

Braničtí na tým z Krkonoš nemají ty nejlepší vzpomínky. Loni na něj narazili v prvním kole play-off, ve kterém je vyřadil 3:1 na zápasy. Přehled výsledků si můžete prohlédnout níže, kliknutím na skóre se vám otevře karta příslušného utkání.

Vzájemné zápasy v sezóně 2017/18 (zákl. část)
30. 9. 2017: Kobra - Vrchlabí 2:4
11. 11. 2017: Vrchlabí - Kobra 2:7
23. 12. 2017: Kobra - Vrchlabí 3:4sn.
10. 2. 2018: Vrchlabí - Kobra 2:3

Vzájemné zápasy v sezóně 2017/18 (play-off)
3. 3. 2018: Vrchlabí - Kobra 8:2
5. 3. 2018: Kobra - Vrchlabí 7:2