18.10.2019

Dávid Kohút: Rozdíl mezi první a druhou ligou jsem čekal větší

Barbora Wolfová

Ve středečním utkání proti Písku si odbyl svůj debut za Kobru i slávistický Dávid Kohút, který branickému týmu přišel na výpomoc díky střídavému startu. Hned v prvním zápase zvládl dát důležitý gól, kterým srovnal stav na 1:1. Skóre bylo po základní hrací době nerozhodné 3:3 a o druhém bodu rozhodl gólem v prodloužení Dominik Šteiner. Kobra tak zvítězila a se stejným počtem bodů jako Kolín je na třetí příčce tabulky.

Jak hodnotíte utkání proti Písku?
Je škoda, že to došlo až do prodloužení. Měli jsme hodně šancí a trefili jsme hodně tyček. Myslím si, že jsme měli vyhrát už v základní hrací době.

Zápas byl hodně vyrovnaný oproti prvnímu zápasu s Pískem v této sezóně, v čem byl tento jiný?
Hodně velkou roli hraje menší hřiště. Na menším hřišti se hraje hůř. Alespoň pro nás, protože si myslím, že jsme celé mužstvo víc techničtí a tak to soupeři více vyhovovalo.

Pro Vás to byl první zápas za Kobru, jak se tady hrálo Vám osobně?
Myslím si, že bylo všechno v pohodě. Kluci mě přijali dobře. Hlavně se mi podařilo dát i gól, takže to ze mě trošku spadlo, ale možná to mohlo být i lepší. Škoda.

První zápas a hned první gól, který vyrovnal vcelku brzo po inkasování, jak Vám to pomohlo psychicky?
Určitě se mi pak hrálo líp, protože jsem hned ve druhém střídání dal gól.

Jaký je rozdíl přijít z vyšší ligy (ze Slavie) sem na Kobru?
Tam je to určitě o trošku rychlejší a jsou tam chytřejší hráči, ale na tom menším hřišti se to tomu docela vyrovnává. Rozdíl vlastně nebyl tak velký, jak jsem si myslel, že bude.

Jak se Vám líbí tady na Kobře po prvním odehraném zápase?
Kluci jsou tu super, jsou zvyklí, že sem občas chodí hráči z jiných týmů.