03.12.2021

Do Braníku vyráží Havlíčkův Brod! Zapíše si Kobra výsledkový hattrick?

Marek Baloun

Potřetí tuto sezónu se Kobra potká s Havlíčkovo Brodem. Tamní bruslaře v obou předchozích zápasech porazila o tři branky a pro uniknutí Příbrami je třeba každý bod. Utkání je v branickém stadionu naplánováno na 18:00.

Havlíčkův Brod se aktuálně nachází na pátém místě se sedmadvaceti body. Výsledkově je to na houpačce, ovšem pokud se podíváme, kdo byl Brodu soupeřem. Prohra 2:4 s Příbramí a výhra 6:2 proti Chebu vypadají jako solidní výsledky. To by jim ovšem nesměl předcházet debakl 0:6 od Písku. Nicméně právě Příbram vyhrála na úkor Bruslařů tuto sezónu poprvé. S kým ale Brod letos ještě nevyhrál, je pražská Kobra. V prvním setkání v sedmém kole na zimním stadionu v Braníku vyhráli domácí 5:2. Pražané tehdy ovládli první polovinu zápasu, když v 35. minutě Kamil Bříška z trestného střílení zvyšoval po Davidu Šteinerovi a Lukáši Tondrovi na 3:0. To už se hosté zvedli a prostřelili gólmana Lukáše Sochůrka, o tři minuty později ale přišla další domácí rána od Davida Šteinera a pátou trefu odzvonil Maxim Havrda. Tým z Vysočiny ještě skóroval v poslední minutě, ale na výhře to nic nezměnilo.

Druhé vítězství Pražanů přišlo v kole čtrnáctém na ledě Brodu. A byla to výhra, která přišla v pravý čas. Braničtí si vyšlápli na havlíčkobrodské bruslaře, čímž přerušili sérii třech porážek v řadě. Jako první se ale trefil domácí Čejka v polovině první třetiny. Až v 25. minutě se srovnalo z hokejky Tomáše Šťastného. O deset minut později šli domácí opět do vedení a opět u toho byl Čejka, jenomže okamžitě v další minutě si připsal druhou branku i Šťastný a tím odzátkoval pražská děla. Ve 40. minutě se trefil Tondr, v 41. Bříška, o deset minut později Petrov a v 53. minutě i Dominik Novák. Mezi ně se ještě vešel domácí Klodner, ale Kobra i tak zvítězila 6:3.

Pražané se konečně zvedli z výsledkové mizérie a aktuálně mají šňůru pěti zápasů bez ztráty bodu. V posledních dvou zápasech si dokonce vyskočili i na silné soupeře, kdy vynulovali Příbram 3:0 na jejich ledě, v Klatovech pak uspěl v přestřelce 6:4. Po trefách Marcela s Brtníkem snížil Denis Heldák, následovalo srovnání od Dominika Šteinera a krátký zisk vedení v polovině utkání Lukášem Tondrem. To smazal o tři minuty později Petr Eret, v 52. minutě se trefili ještě Marek Ryzák a po něm znovu Petr Eret. Po něm už to ale byla opět jen Kobra. Trefil se ještě Václav Zídek s Lukášem Tondrem a udrželi tak motivační šňůru.