20.10.2024

Dobrá výhra, máme velkou sílu, hlásí Ondrík

David Zlomek, Jan Hadraba

Brankář Matyáš Ondrík se v sobotním duelu proti Vrchlabí musel činit. Zápas se nevyvíjel ideálně, ale i on přispěl k tomu, že body po nájezdech nakonec zůstaly doma.

Dostali jsme gól hned po dvou minutách. Platil, a to i přes posunutou bránu. Jaký byl váš pohled?

„Pak jsme se na to koukali na videu. Nebyla tam ani vysoká hůl, dotlačili to tam, nic zvláštního bych na tom neshledával. I proto, že chyba vznikla hned u modré čáry, kde nám to nevyšlo. Mysleli jsme, že to byl ofsajd. Možná nás to trošku probudilo.“

Vrchlabí mělo kvalitu, bylo velmi silný. Souhlas?

„Těžká byla i Příbram, lehkého soupeře není. Fakt ale je, že se na nás připravili dobře. V prvních dvou třetinách jsme neměli skoro žádné šance, nevěděli jsme, jak se do nich dostat. Ve třetí třetině jsme něco změnili a bylo to lepší.“

Co tenhle zápas může dát do těch příštích?

„Už minulý týden se ukázala velká síla, kterou v týmu máme. Když všichni děláme, co máme, ukazuje se, že to umíme. Byť to proti Příbrami nevyšlo, dnes ano. Jsme silní. Dá nám to další sebevědomí do příštích týdnů.“

Po individuální stránce spokojenost? Za mě velmi povedený výkon.

„Hráli to hodně kolem brány, musel jsem si dávat pozor. Šancí měli dost, zároveň toho ale spoustu vyřešili obránci přede mnou. Kluci podali super výkon.“

Co bylo klíčem k výhře?

„Po třetím gólu jsme se dostali do klidu, věděli jsme, že si musíme hrát to svoje a řešit cokoliv jiného nemá cenu.“

Jak jste si na nájezdy věřil?

„Věděl jsem, že měnit nebudeme a že to bude na mně. Počítal jsem s tím. Na nájezdy si většinou věřím, mám tu disciplínu rád. S trochou štěstí se to potvrdilo.“

10. kolo, Středa 23.10.2024 | 17:30

HC Benátky nad Jizerou