13.08.2020

Filip Hlinka: Šlo o vyrovnaný zápas, na konci jsme měli smůlu

Eliška Ratiborská

Ani druhé přípravné utkání s Mosteckými lvy hokejisté Kobry nezvládli. Tentokrát na ledě Lvů Pražané padli těsně 1:2, když jen několik sekund před koncem o výhře domácích rozhodl David Drašar. O jediný gól Kobry se postaral útočník Filip Hlinka, jenž skóroval po přesné nahrávce Matyáše Hrubého, a který nám lítou bitvu se Severočechy zhodnotil.

Filip Hlinka v zápase proti Mosteckým lvům.
(autor fotografie: Anna Boháčová)

Jaké pro vás bylo utkání proti Mostu?
„Bylo náročné. Šlo o vyrovnaný zápas, ve kterém bylo hodně šancí, ale dlouho nepadl první gól. Nějaké šance tam byly, nás výborně podržel gólman. Na závěr jsme prohráli, ale myslím si, že to byl dobrý odbojovaný zápas, jen na konci jsme měli trochu smůlu.“

Jediný gól Kobry jste dal právě vy. Jak jste ho viděl?
„Jak jsem ho viděl? Dostal jsem puk za jejich bránu, Matyáš Hrubý mě výborně našel před bránou a já jsem to akorát doklepl do brány.“

Vy sám jste měl šancí nebo nahrávek více, avšak gólem nedopadly. Co za tím bylo?
„Kousek štěstí. Občas je to o milimetry. Snad se to příště povede, tentokrát moc gólů nepadalo, gólmani chytali výborně na obou stranách.“

Co máte za úkol během přípravných utkání zlepšit ještě před tím, než začne samotná sezóna?
„Zlepšovat se musí vždycky všechno, ale nejvíce asi obranné pásmo. Máme tam trošku chaos. Máme spoustu mladých kluků, takže se musíme dát nějak dohromady a trošku se sehrát.“

Filip Hlinka na tréninku.
(autor fotografie: Anna Boháčová)

S Mostem jste během několika dní hráli už podruhé. Jak byste tato dvě utkání srovnal?
„Byly si hodně podobné. Oni mají starý zkušený mančaft, takže už se znají mezi sebou. My máme naopak hodně mladý nový tým. Takže hodně podobné to bylo, hodně.“

Bylo znát domácí prostředí Mostu nebo ani v tom netkvěl rozdíl?
„Myslím si, že ani ne.“

Jaké jsou předpoklady na sezónu? Máte stanovené cíle?
„Tak určitě, jak vždy avizuje pan Šeba, tak koukáme na první flek a uděláme pro to všechno.“