25.01.2023

Gólman měl obrácený gard, takže to byla jasná volba, říká k vítěznému nájezdu Vladislav Houška

Martina Nová, Tadeáš Podolka

Čtvrté utkání nadstavbové skupiny A se Kobře vydařilo náramně. Braničtí na domácím ledě ve středu přetlačili Tábor 3:2 po samostatných nájezdech. Hlavní postavou byl Vladislav Houška, který vstřelil jednu branku a zařídil vítězství proměněnou penaltou. V rozhovoru hodnotí nejen tento zápas, ale i popisuje svůj přestup na Braník.

Vladislave, jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Bylo to 2:0 a prohrávali jsme. Řekli jsme si něco v kabině a šli jsme do toho zápasu s tím, že ho jdeme otočit vývoj, a že ukážeme duch našeho týmu.

Vy jste gólem na 2:1 zavelel k obratu, můžete svého pohledu situaci popsat?

Celý gól patří Dominiku Novákovi, který sebral kotouč ve středním pásmu a nastřelil ho doprostřed. Pak se ke mně puk odrazil a já ho tam dorazil.

Také jste dal rozhodující gól v nájezdech, věděl jste dopředu, co budete dělat?

Jo, to jsem věděl. Gólman měl obrácený gard, takže to byla jasná volba.

Byl jste na ledě u zranění Dominika Šteinera, viděl jste, co se mu asi tak stalo?

Neviděl jsem to, měl tam nějakou tržnou ránu na noze, nevím. Vůbec jsem to neviděl, byl tam chumel a on tam nějak spadnul.

Co si myslíte, že vám pomohlo otočit zápas?

Je to vždycky jednodušší, když máte jasný cíl. Náš cíl je teď udělat šestku, takže to se bude projevovat v každém zápase. My víme o co hrajeme, a proto hrajeme tak, jak hrajeme.

Jak se zrodil váš přestup sem na Kobru ze Slavie?

Já jsem měl být vytrejdovaný a domluvili jsme se s panem Šebou, že přijdu sem.

Asi se vám tu líbí, protože od nového roku jen bodujete.

Jo, líbí.

Co čekáte od dalšího zápasu v Ústí?

Vítězství!