Jakub Altrichter: Z mistrovství osmnáctek chceme medaili

Vít Trubička

Kobra bude mít své zastoupení na nadcházejícím mistrovství světa hráčů do 18 let. A to v podobě svého odchovance Jakuba Altrichtera, který oblékal dres branického týmu do sezóny 2016/2017 a postupně se propracoval ke startům v dospělém hokeji ve švédské druholigové Moře IK a také v prvoligovém Šumperku. Pravidelně také nastupuje za mládežnické reprezentace. „Angažmá na Kobře mi dalo hodně, dostal jsem velký prostor na ledě a poznal skvělou partu kluků,“ vrátil se syn úspěšného gólmana k počátkům své kariéry.

Jakub Altrichter v reprezentačním utkání. (Autor: Ronald Hansel)

Máš před sebou mistrovství světa U18. Jak se na něj těšíš?
Na mistrovství se určitě moc těším.

Jaké vidíš šance českého týmu na turnaji?
Rozhodně chceme dosáhnout na medaili. S tímto cílem do turnaje jdeme.

Za sebou máte řadu společných kempů v Litoměřicích. Jak ty vám pomohly k sehrání týmu?
V Litoměřicích jsme bohužel nemohli hrát žádné zápasy. Vysvětlili jsme si zde alespoň, jakým hokejem se chceme na mistrovství prezentovat.

Může pomoci i to, že nastupuješ v reprezentaci víceméně ve stejném týmu už od kategorie U16?
Rozhodně, s kluky se známe fakt dlouho a myslím, že tu máme super partu. Takže i díky ní bychom mohli něco urvat.

Už dvě sezóny hraješ ve Švédsku. Jak cenná zkušenost to pro tebe je?
Určitě to je velká zkušenost, jak v hokeji tak v osobním životě.

V letošním ročníku jsi také měl první starty v dospělém hokeji za švédskou Moru i za Šumperk. Byl to velký skok z juniorských kategorií?
Jelikož ve Švédsku je juniorka hodně rychlá, tak přechod do dospělého hokeje mi nepřišel tolik rychlý. Bylo to ale více technické a u většiny hráčů bylo vidět hodně zkušeností.

Jak bys obecně popsal rozdíl mezi českými a švédskými ligami mládeže? Zkušenosti z nejvyšších soutěží máš z obou?
Ano, zkušenosti mám z obou. Českou juniorku jsem ale dlouho neviděl. Předpokládám, že nebude tak rychlá a technická.

V začátcích hokejové kariéry jsi nastupoval na Kobře. Jak na tuto dobu vzpomínáš?
Pamatuju si, že v přípravce jsem byl na Slavii. Potom jsem přešel na Kobru, kde jsem byl až do 8. třidy. Na tuhle dobu vzpomínám rozhodně velice rád.

Co ti angažmá na Braníku dalo do tvé kariéry?
Dalo mi to hodně. Hodně jsem hrál a zažil jsem neskutečnou partu kluků, jak starších, tak mladších.

Jak vidíš svou budoucnost v nejbližších letech? Vrátíš se zpět do Švédska nebo zabojuješ o místo někde v Chance lize nebo Tipsport extralize?
Před pár dny jsem podepsal smlouvu ve Švédsku na dva roky, takže se budu vracet tam.