29.09.2019

Jan Smejkal: V kabině to šlape, jsme dobrá parta

Barbora Wolfová

Proti čínským drakům nastoupil kobří odchovanec, který se na Braník vrátil po osmi letech – Jan Smejkal. K vysoké výhře 11:2 přispěl asistencí a svým prvním gólem v této sezóně. „Věřím, že se to protrhne a bude to tam padat. Důležitější je ale týmová výhra a tři body do tabulky,“ podotkl třiadvacetiletý útočník, který ještě loňskou sezónu působil v Nymburce.

Jak hodnotíte utkání proti čínskému týmu?
Věděli jsme, že se snaží a tvrdě trénují. Samozřejmě jsme viděli jejich výsledky, ale moc jsme na to nekoukali a hráli jsme svoji hru. To, že jsme dali v prvních třech střídáních tři góly, nám možná trochu uškodilo, protože jsme lehce polevili a soupeř dal gól. To nás probralo, a i když se nám občas nedařilo, podali jsme dobrý výkon.

Věděli jste, že to bude specifické utkání, využili jste tedy většího prostoru k sehrání se?
Přesně tak, chtěli jsme si vyzkoušet různé nové věci. Všechny čtyři lajny byly na přesilovkách, aby si je zkusili. Místy jsme to asi přehrávali a místo střely jsme zbytečně kombinovali, což by v jiných zápasech nešlo.

Byly tedy pokyny trenéra jiné?
Přístup měl úplně stejný jako v jiných zápasech. Pořád to bylo soutěžní utkání, které jsme nemohli podcenit.

Jaké to bylo pro Vás osobně hrát proti týmu, ve kterém vám téměř nikdo nic nerozumí?
Tak oni se už určitě pár českých slovíček naučili. (smích) Ale víceméně si s protihráči jen občas vyměníte pár slov a jinak se soustředíte sami na sebe a na svou hru.

Poslední zápas Číně Příbram nastřílela 19 gólů, nemyslíte si, že už je to přehnané, například že byste vy zabrzdili, kdybyste měli takový náskok?
Tak nad tím jsme nepřemýšleli, protože jsme v kabině měli menší sázky o počtech gólů. Ale tak to prostě je a prohráli 2:19.

Vy jste přispěl k vítězství asistencí a vaším prvním gólem sezóny...
Jsem rád, že to tam spadlo a věřím, že se to protrhne a bude to tam padat. Důležitější je ale týmová výhra a tři body do tabulky.

Jak byste popsal Vaši gólovou trefu?
Naskočil jsem hned ze střídačky a Denis Heldák objížděl soupeřovu bránu, počkal si, až se uvolním a já jsem jen zavřel oči a vystřelil.

Na Kobru jste přešel z Nymburka, kde jste byl 4 roky, jaká je to pro Vás změna?
Pro mě je důležité, že nemusím dojíždět, protože jsem z Prahy. Ale jinak je to pořád stejný sport. Tady na Kobře se udělala dobrá parta a v kabině to šlape. V Nymburce byla taky dobrá kabina a je škoda, že se to tam rozpadlo.

Sem jste přešel s Alešem Kneslem, mluvili jste o tom spolu?
Určitě ano, protože spolu pracujeme. Bylo nám to líto, potom co Nymburk odhlásil soutěž, vůči klukům, co tam zůstávali, protože se museli rozhodovat kam dál. A taky jsme si proti nim chtěli zahrát.

S čím půjdete do příštího zápasu?
Bude se začínat za stavu 0:0. Musíme hrát svoji hru, co nám trenéři naordinují a jít střídání od střídání.