22.10.2024

Kobra na vlně! Potvrdí formu v Benátkách?

David Zlomek

Pražská Kobra vstoupila do letošního ročníku famózně a po devíti kolech je třetí, na první pozici přitom ztrácí jen bod. Podaří se jí ve středu ještě o kus poskočit?

Soupeřem budou Benátky nad Jizerou, jejichž forma je od začátku střídavě oblačná. Výhry pravidelně střídají s prohrami, nicméně zejména díky slušným úvodním kolům jsou se čtrnácti body sedmé.

Náladu zvedla poslední výhra 9:1 nad outsiderem z Kadaně, díky které se Benátky oklepaly ze sedmigólového přídělu z Vrchlabí.

Varováním pro Kobru je, že Benátky posbíraly většinu bodů na domácí půdě. Ostatně, na svém stadionu patří středeční soupeř mezi ty nejlepší v lize, s devíti domácími body mu ve speciální tabulce domácích utkání patří čtvrté místo.

Výraznou postavou týmu je se třinácti kanadskými body Václav Jankovský, nejproduktivnější hráč benátské sestavy, který nasbíral několik startů ve druhé nejvyšší soutěži v Porubě a Slavii.

Nezaostává ani s deseti body David Šafránek s extraligovými zkušenostmi nebo Jiří Hozák, který si zahrál za Slavii či Spartu.

Kobra jde do utkání v dobrém rozpoložení, tým na prohru s Příbramí zareagoval výhrou nad Děčínem a Vrchlabím.

V minulé sezoně se celky čtyřikrát, Kobra odešla vítězně hned třikrát!

Zápas začne ve středu 23. října v 18:00 na ledě Benátek, jako tradičně jej vysílá czechicehockey.tv.

10. kolo, Středa 23.10.2024 | 17:30

HC Benátky nad Jizerou