09.11.2019

Kobra opět vyrazí na jih Čech, tentokrát do Písku

Libor Kokoška

Byť oba týmy od sebe dělí více než dvacetibodová propast, Kobru nečeká v jihočeském Písku vůbec lehký zápas. Obejít se bude muset bez zkušeného Tomáše Plíhala, který odešel hostovat do severočeského Jablonce a Lukáše Tondra, který by kvůli svým zdravotním problémům neměl zasáhnout ani do sobotního zápasu. Případná prohra by navíc pro branické hokejisty mohla znamenat ztrátu prvního místa ve skupině Střed, domácí Králové by se naopak mohli posunout před České Budějovice na poslední postupové místo do play-off. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Kobra nejede na jih Čech v plné polní, tým pod taktovkou Miloslava Šeby totiž před minulým zápasem přišel o zkušeného Tomáše Plíhala. Hráč se zkušenostmi ze zámoří, který na Braník přišel před letošní sezónou, se opět stěhuje zpět do severočeského Jablonce. Do utkání proti Písku by neměl nastoupit ani jeho spoluhráč z útočné trojky Lukáš Tondr, ten má problémy se zraněním a je velkým otazníkem, zda do hry zasáhne už tuto sobotu.

Oba celky se v této sezóně střetly už dvakrát, poprvé si dokázala Kobra odvézt z Písku pohodlné vítězství 5:2. Druhý zápas už byl ale mnohem víc vyrovnanější, jako první šel už po sedmi minutách hry do vedení hostující Písek, když se z rychlého výpadu trefil Jakub Volf. Kobře se sice povedlo po třech minutách nepříznivý stav utkání otočit na 2:1, ve 24. minutě se ale povedlo Jihočechům srovnat po trefě Lukáše Bednaříka. Hosté dokázali odpovědět i na gól domácího Dominika Nováka, základní hrací doba tak skončila nerozhodně 3:3 a muselo se hrát prodloužení. V tom se rozhodlo už po dvou minutách, z bezprostřední blízkosti brankoviště získal pro svůj branický tým bonusový bod Dominik Šteiner.

Písek se v posledních několika zápasech trápí, z posledních sedm utkání dokázali jihočeští Králové vytěžit pouze čtyři body. Pomyslnou korunku tomu nasadil fakt, že naplno bodovali proti beznadějně poslednímu celku druholigové tabulky China Golden Dragon.

Píseckou jedničkou je teprve devatenáctiletý Petr Hamalčík, odchovanec pražských Letců z Letňan má domluvené střídavé starty v prvoligovém Ústí nad Labem, je tak možnost, že do zápasu proti Kobře nakonec ani nezasáhne. Záda mu kryje o rok starší odchovanec píseckého hokeje Richard Kříž.

Tahounem celku z jihu Čech je talentovaný Lukáš Bednařík (6 + 10), který je nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Půlku bodů má druhý nejproduktivnější hráč Písku Ladislav Paule (5 + 3), bodově se zatím daří i bývalému branickému hokejistovi Davidu Matějkovi (5 + 3).

Sobotní utkání bude speciální rovnou pro čtveřici hráčů. Krom už zmíněného Davida Matějky oblékal branický dres v minulosti i Dominik Bílek. Na druhé straně pak mají zkušenosti z jihu Čech Tomáš Mrkvička, který ale tehdy nastoupil pouze ke čtyřem zápasům a současný kapitán Kobry Šimon Antončík, ten na jihu Čech strávil celou sezónu.