10.01.2020

Kobra vyráží opět na jih Čech, tentokrát do Písku

Libor Kokoška

Kobra v rámci 30. kola třetí nejvyšší tuzemské soutěže vyrazí do jihočeského Písku, kde se představí na kluzišti tamních Králů. A cíl je jasný, bodovat. Braničtí hokejisté totiž v posledních dvou duelech s momentálně předposledním týmem skupiny Střed prohráli. Případná výhra by navíc svěřence Miloslava Šeby mohla vynést zpět na druhé místo, tedy poslední pozici zajišťující přímý postup do vyřazovacích bojů.

Podruhé v letošním roce zamíří Kobra na jih Čech, tentokrát však už ne do Českých Budějovic, ale do nedalekého Písku, kde se utká s předposledními Králi. Ti dokázali vyhrát za celou sezónu pouze sedmkrát, proti jedinému pražskému celku hrajícímu druhou ligu se jim ale daří. V posledních dvou vzájemných zápasech nad svěřenci Miloslava Šeby zvítězili, začátkem prosince si navíc z Prahy odvezli tři body za výhru 8:4.

Jihočechům se nedaří v útoku, vsítit zatím dokázali pouze 89 branek, což je o pouhých dvacet víc než poslední China Golden Dragon. Ani v obraně to není žádná sláva, s průměrem 4,7 obdrženého gólu na zápas patří k nejhůře bránicím celkům ve skupině Střed. Písek je navíc jediný tým, který ztratil s čínskou reprezentací bod. Stalo se tak v polovině září, svěřencům Karla Herra se navíc tehdy podařilo vsítit vyrovnávací branku až necelou minutu před koncem základní hrací body. V prodloužení už ale byli Jihočeši úspěšnější a získali tak bonusový bod za výhru na nájezdy.

Píseckou jedničkou je talentovaný junior Petr Hamalčík (GAA 4,26), kterého můžou pražští fanoušci znát například z jeho loňského působení v Letňanech. Záda mu kryje o rok starší Richard Kříž (4,78 GAA).

Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem našeho sobotního soupeře je Lukáš Bednařík (12 + 23), který se k druholigovému celku připojil po dvou sezónách strávených v krajském přeboru. Kobří defenzíva si musí dávat pozor i na mladoboleslavského odchovance Daniela Arnošta (13 + 10) či Vladimíra Hanuse (4 + 11).

Písecký dres v minulosti oblékala hned dvojice našich hráčů, Tomáš Mrkvička zde byl na hostování z Benátek nad Jizerou. Jihočeskému celku pomohl ovládnout play-off druhé ligy a nakonec si ve žlutém dresu zabojoval v kvalifikaci o první ligu. Náš kapitán Šimon Antončík do Písku zamířil na začátku své kariéry na hostování ze Sparty. Tehdy se zde ještě hrála druhá nejvyšší tuzemská soutěž, kterou se i díky výkonům sympatického útočníka povedlo Jihočechům udržet.

Ale i pro jednoho píseckého hráče bude sobotní duel speciální. Dominik Bílek, dnes hrající za Krále, strávil před čtyřmi lety sezónu na Kobře. Celkově za branický klub odehrál 33 zápasů.