15.10.2024

Kobru čeká další venkovní zápas, tentokrát v Děčíně

David Zlomek

Kobra Praha, nacházející se na druhém místě tabulky, má za sebou vynikající začátek sezony, naopak Děčín se aktuálně drží na devátém místě a bude chtít zlepšit svou bilanci. První příležitost k tomu bude mít ve středu, kdy se oba týmy potkají.

Kobra Praha vstoupila do sezony velmi sebevědomě, vyhrála pět ze sedmi dosavadních zápasů a disponuje výbornou ofenzivní formou s 35 vstřelenými góly, což je v západní části ligy druhý nejlepší počin.

Děčín má v posledních utkáních proměnlivou formu a také trochu smůly, nicméně dokázal zaujmout výrazým vítězství 7:2 proti Vrchlabí, nicméně v duelech před tím a po něm sebrali děčínští bod po prohrách v prodloužení a nájezdech. Zatímco bod z ledu Benátek byl spíše ziskem, porážka na ledě outsidera z Kadaně se kousala těžko.

Za Děčín budou stěžejními hráči především útočníci David Tůma a Pavel Písařík. Tůma má vynikající gólovou bilanci, vstřelil už sedm branek. Písařík má vyrovnanější bilanci, což dokazují čtyři branky a šest asistencí.

Varovným prstem by pro Kobru měla být vzájemná bilance, vždyť čtyři poslední střety ovládl Děčín. Výrazné jsou hlavně dvě poslední prohry Kobry se soupeřem ze severu – 3:10 a 3:7.

Zápas začne v Děčíně ve středu 16. října od 18 hodin, duel je případně možné sledovat na webu czechicehockey.tv.

9. kolo, Sobota 19.10.2024 | 18:00

HC Stadion Vrchlabí