08.10.2024

Kobru čeká těžká zkouška, jede na led lídra

David Zlomek

Kobra Praha naladila formu na jedničku a vyšvihla se na třetí místo západní části 2. ligy. Má stejně bodů jako první Tábor. Právě na jeho led ve středu zamíří.

Kobra má na kontě dvanáct bodů za čtyři výhry, má šňůru tří triumfů za sebou. K tomu taky nejlepší ofenzivu s 28 vstřelenými brankami, skvěle vyznívá také domácí bilance, která je stoprocentní.

„Publikum hraje velkou roli, je skvělé! Jedeme dál, doma chceme vyhrávat, tady budeme vládnout,“ hlásil po posledním zápase proti týmu Řisut Milan Davídek.

Hraje se ale i venku, na což tým Kobry také myslí. Minulý týden se výlet na jih Čech vydařil z Písku přivezli hráči tři body, stejný počin budou chtít napodobit ve středu v Táboře.

Ten je díky skóre, které díky hodnotě 27:8 zaslouží respekt, první. O víkendu zvítězil na těžké půdě Benátek, předtím doma padnul proti Vrchlabí.

O tom, jak těžko se proti Táboru hraje, se Kobra přesvědčila v minulém ročníku. Jihočeši vyhráli oba vzájemné střety. Na výhru 5:4 v Praze navázali domácím vystoupením 6:1.

Tábor si bude muset rozhodně dát pozor na elitní ofenzivní trio Kobry – Kamil Bříška, Filip Vlček i Tomáš Šťastný jsou na dvouciferné hodnotě bodů a tahle trojka je na špici kanadského bodování ligy. Nedaleko za nimi je ale s devíti body táborský Tomáš Doležal.

Zápas začne v Táboře ve středu 8. října od 18 hodin, duel je případně možné sledovat na webu czechicehockey.tv.

9. kolo, Sobota 19.10.2024 | 18:00

HC Stadion Vrchlabí