07.02.2023

Kobru počtvrté letos čeká Příbram. Naváže na úspěch z minulého střetnutí?

Marek Baloun

Po dobrém začátku nadstavbové části sezóny Kobra zažívá výsledkový propad, se kterým je třeba něco udělat. Příležitostí je další domácí utkání s Příbramí. Tu totiž Braničtí dokázali naposled přehrát 3:2. Důležité utkání začíná tradičně v 18 hodin.

Středočechům se v nadstavbě vůbec nedaří. Z odehraných sedmi utkání porazili pouze Most a Vrchlabí, pokaždé 6:3. S Ústím nad Labem a Chomutovem pak svedli vyrovnaný boj, který skončil až prohrou v prodloužení. I díky tomu se drží na páté příčce, což jim stále zajišťuje přímý postup do play-off. Už zmiňovaný Most byl posledním příbramským soupeřem a Baník si tak spravil chuť po celkem vysoké porážce 1:5 od Tábora. Středočeši ovládli úvodní dvacetiminutovku poměrem 3:0. Lvi zase vyhráli tu druhou, ovšem jen dvěma brankami. Do rozhodující třetí části se tak šlo za těsného náskoku Příbrami. Tu rozhodly hlavně přesilovky. Mostečtí hráči začali být silně nedisciplinovaní a Příbram dokázala na moment odskočit na rozdíl dvou branek. Hosté ještě ztrátu dokázali jednou stáhnout, jenomže v závěru utkání šli opět na trestnou a Příbram toho využila.

To Pražané v sobotu padli počtvrté v řadě, když se při výjezdu do Chomutova ani jednou neprosadila. Přitom bezbranková první třetina ještě žádnou tragédii nenaznačovala. Lukáš Sochůrek předvedl několik skvělých zákroků a i hráči v poli měli své momenty. Zlom přišel v 26. minutě při oslabení, kdy Mála dokázal napotřetí procpat do brány puk ležící na Sochůrkově betonu. O dvě minuty později chomutovská druhá lajna skórovala znovu, když přesnou křižnou přihrávku dokázal přetavit ve střelu Chlouba. Pouze sedmnáct vteřin po startu poslední dvacetiminutovky přišlo další inkasování po trefě Chrpy. Vše zakončil v 55. minutě Veselý poté, co jeho střela Sochůrkovi propadla. I v tomto utkání rozhodovaly přesilovky, což v pozápasovém rozhovoru zmínil i Miloslav Šeba. –Zápas jsme neměli špatně rozehraný, ale ve druhé třetině jsme Chomutovu nabídli přesilovky. Soupeř má zkušené hráče, kteří toho dokáží využít. Abychom tu uspěli, museli bychom hrát bez vyloučení a s větším nasazením. Zápas to byl dobrý, a protože máme hodně zraněných, tak to pro naše mladé kluky bylo ponaučení do příštích duelů.“