13.10.2024

Kolaps z úvodu jsme bohužel nedohnali, mrzí Vlčka

David Zlomek, Jan Hadraba

První třetina byla pro Kobru jako z hororu. Stav 0:4 rozpoutal v kabině pořádnou diskuzi, která sice vedla k zdramatizování duelu, ale na body nestačila. Respondentem byl po utkání útočník Filip Vlček.

Dokážete si nějak vysvětlit první třetinu?

„Byl to totální kolaps. Vůbec se nám to nepodařilo, nevstoupili jsme do toho dobře a byli jsme včera všude. Fanouškům bychom se za první třetinu měli a chtěli omluvit. Pak jsme si v kabině něco řekli a ukázali jsme, že se můžeme rovnat i Příbrami. Ale začátek zápasu rozhodl o dalším dění celého zápasu. Mít první třetinu lepší, nějaký bod uhrajeme.“

Úctyhodná byla stíhací jízda, co jste změnili?

„V kabině bylo dusno. Všichni jsme si něco řekli. U nás v pásmu jsme zjednodušili hru, předtím jsme tam propadali. Dali jsme nějaký góly a pak se to otočilo, bohužel ne kompletně.“

Čekal se zápas o čelo, parádní hokej a hodně branek. To se splnilo, můžete být rádi za čtyři vstřelené branky, ale přesto, jak moc to mrzí?

„Mrzí to hodně. Byl to boj o první místo. Je to škoda, přišlo hodně lidí, ale rozhodlo prvních dvacet minut. Pak jsme to nestihli dotáhnout, Příbram je zkušená.“

Domácí pevnost tentokrát neodolala nájezdu venkovního tymu. Domácí prostředí ale zůstává stěžejní, že?

„Před sezonou jsme si o tom něco řekli. Chceme z toho mít tvrz. Bohužel se to dnes nepodařilo.“

Co pozitivního si z toho zápasu lze odnést?

„Že máme velmi slušný tým. Hráli jsme s top týmy v podobě Příbrami a Tábora a ukázali jsme, že jim dokážeme konkurovat. Musíme se ale vyvarovat oslabení a hrát celý zápas. Když s takovými týmy vypadneme na pár minut, je to smrtící.“

Co bylo jinak oproti vítěznému utkání s Táborem?

„Jeli jsme tam s větší pokorou, řekl bych. Tam to byla paráda, musím zpětně pochválit všechny.“

9. kolo, Sobota 19.10.2024 | 18:00

HC Stadion Vrchlabí