29.09.2024

Musíme zvládat domácí zápasy, ví Bříška

David Zlomek, Jan Hadraba

Po individuální stránce mu začátek sezony vyšel na jedničku, přesto ještě teď Kamila Bříšku mrzí, že Kobra není bodově stoprocentní. I tak ho ale potěšil výkon proti Hronovu.

Jaké je vaše hodnocení zápasu?

„Dobře jsme do toho naskočili. Dali jsme dva rychlé góly, což nám pomohlo. Pak se to víceméně odvíjelo přesně tak, jak jsme chtěli. Ve druhé třetině jsme dostali góly, to nás trochu přibrzdilo, pak jsme se ale vrátili k naší hře a bylo to dobré.“

Takže první třetina byla klíčová?

„Určitě. Po zápasu v Kralupech, kde jsme v ní dostali čtyři góly, jsme dneska dva dali. To nás hodně uklidnilo.“

Máte výborný začátek do sezony. Tři zápasy, devět kanadských bodů!

„V lajně máme dobrou chemii. První dva zápasy se povedly mně, v sobotu zase Tomáši Šťastnému, který dal hattrick. Umíme si vyhovět, hrajeme spolu dva roky. Vždycky někdo takhle vyskočí a je jedno, kdo to zrovna bude.“

Ostatně, právě vy jste byl Hráčem týdne ve 2. lize. Je to zase další motivace?

„Je to hezký, ale asi by bylo lepší, kdybychom před týdnem vyhráli v Kralupech a měli šest bodů jako tým. Ale jo, vyšlo mi to, je to fajn.“

Jaké jsou vlastně týmové cíle v základní části?

„Dost jsme posílili v útoku, takže si myslím, že letos bychom mohli být třeba někde mezi čtvrtým a osmým místem. Play-off by nám nemělo utéct. Pak se to tam bude mlátit. Klíčové bude, abychom zvládali domácí zápasy.“

6. kolo, Středa 9.10.2024 | 17:30

HC Tábor