03.11.2017

Na Braník míří Vlci z Jablonce

Adam Zrcek

P R A H A - Na hokejový stadion Kobry přijede tým, který momentálně okupuje první příčku západní tabulky. Pražský tým má svému soupeři co vracet, jelikož v prvním vzájemném zápase prohrál 5:1.

Tým z Jablonce nad Nisou hraje ve velké formě. Z posledních pěti zápasů se mu podařilo vyhrát čtyři, přičemž svým soupeřům nastřílel 24 branek a obdržel 17. Naposledy získal skalp týmu HC Most, kterého porazil 6:4 a kolo před tím porazil Letňany 2:4.

Když se Kobra utkala s Jabloncem naposled, sklidila na ledě svého soupeře porážku 5:1. A ani z minulé sezóny nemá na svého soupeře moc dobré vzpomínky, když byla právě Vlky vyřazena v play-off 3:1 na zápasy, kde všechny prohrané zápasy skončily v prodloužení nebo na nájezdy.

Koho sledovat?

Za tým Vlků nastoupí momentální ofenzivní hvězda Kamil Bříška, který s 21 body vévodí kanadskému bodování s 10 asistencemi a 11 góly, čímž je i na hrotu tabulky střelců. Druhým nejproduktivnějším hráčem jabloneckého týmu je Lukáš Tondr se 14 body za 7 gólů a stejný počet asistencí.

V týmu Kobry vede střeleckou tabulku obránce Dominik Šteiner, který má na svém účtu již 10 gólů. V tabulce kanadského bodování vede v pražském týmu Jakub Jedlička s 16 body za 6 gólů a 10 asistencí.

Poslední vzájemný zápas - 23. Září

HC Vlci Jablonec nad Nisou vs. HC Kobra Praha 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Babec (Mulač), 14. Bříška (Víšek), 18. Babec, 44. Víšek (Havlas), 54. Bříška (Tondr) – 27. Šteiner

Poslední zápasy obou soupeřů