23.09.2021

Na Kobru míří další Jihočech! Pražský hrad se pokusí dobít písečtí Králové

Marek Baloun

Pražskou Kobru čeká po střetu s Táborem druhý tým z jihu Čech. Písečtí Králové jsou pro Pražany už velmi znalým soupeřem, nicméně pro letošek se toho u nich hodně změnilo. Bitva o branické království a druhé místo začne tradičně úderem sobotní 18. hodiny a domácí obránci budou spoléhat i na vaši podporu!

Podobně jako Kobra, i písečtí hokejisté mají zatím nerozhodné skóre. V prvním kole těsně prohráli na ledě Chebu 2:3, následně, stejně jako Pražané Řisuty, doma rozstříleli Příbram poměrem 7:2. Hned dvakrát se prosadil Lukáš Bednařík a kapitán Jan Sýbek. Ten oba góly dokonce vměstnal do první třetiny. První byl hodně šťastný, když gólman Příbrami zlomil při rozehrávce hokejku a namazal ostrostřelci Králů do vyložené šance. Druhý trefil do šibenice z trestného střílení. Příbramští dokázali kontrovat pouze prvních deset minut, pak už se neprosadili.

První zápas nového druholigového ročníku vyzněl pro písecké hokejisty ale bodově naprázdno. Na neprobádaném kluzišti nepříjemného Chebu se sice Králové dostali v úvodu druhé třetiny do vedení po gólu Vojtěcha Šuhaje, ale Stadion zvládl otočit. Jihočeši dokázali srovnat díky trefě obránce Marcela Dvořáka. Domácí ovšem rozhodli v 56. minutě po nařízeném trestném střílení a stav 3:2 už do konce udrželi.

Tým hokejových legend Luboše Roba st. a Václava Šrámka je složen převážně z mladých hráčů, kteří se neuchytili v českobudějovickém Motoru. Věkový průměr kádru je 23,42 let a kazí ho jen výrazně starší (druhému nejstaršímu Sýbkovi je o osm let méně) Tomáš Nouza. Veterán extraligy i Chance ligy se po dekádě strávené v Boleslavi, Motoru, Prostějově a Vrchlabí vrátil zpět do svého rodného města a mateřského klubu, za který naposled hrával v sezóně 2011-2012. Prozatím ale do druhé ligy nenaskočil.

Kobra naposledy doma rozstřílela Řisuty 7:2. Zpočátku zápasu nebyl k vidění nikterak záživný hokej a vyložené šance nepřicházely. První gól přinesla dokonce až druhá perioda, když se trefil Denis Heldák. Na to ještě odpověděli hosté, když se trefil Petr Janeček. Jenže slovenská stálice Kobry se trefila podruhé a otevřela tím na Braníku stavidla. Po něm dva góly zapsal ještě Kamil Bříška a po jedné trefě je následovali Marek Ryzák, Václav Svach a Tomáš Šťastný. Janeček za Řisuty kontroval ještě v 56. minutě, už tím ale nic nezměnil.