Náš herní styl nám funguje, říká gólman Mouček

Libor Kokoška

P R A H A – Po vyhraném středečním zápase nad celkem ze západočeských Klatov, který branický celek vynesl na čtvrté místo zaručující postup do play-off, jsme vyzpovídali zkušeného gólmana Václava Moučka. Pro Kobru, která do letošní sezóny nevstoupila příliš dobře, je to další krok dopředu. Velký soupeř z Děčína, se kterým Kobra bojuje o už avizované čtvrté místo, má ale zápas k dobru.

”Jak byste hodnotil týmový výkon ve středečním zápase proti Klatovům?”

“Už nějakých osm nebo devět zápasů po sobě hrajeme dobře z obrany, poctivě bráníme, navíc si chodíme pro odražené puky. Od toho se potom odvíjí všechny ty získané body. Dneska byl jeden z těch zápasů, kdy se nám to povedlo.“

“V dnešním zápase nepadlo příliš mnoho branek. Proč tomu tak bylo?“

“Těžko říct, my jsme v úvodu sezóny prohrávali hlavně kvůli tomu, že skoro každý zápas byl přestřelka. Nejčastěji jsme navíc dostávali góly z rychlých brejků, někdy i dva nebo tři za sebou. Tak jsme nějak potřebovali změnit styl naší hry. Začali jsme víc bránit, méně napadat. Zaměřili jsme se na obranu středního pásma a myslím si, že nám to funguje.“

”Věříte si do příštího zápasu s Vrchlabím?“

“Hrajeme doma s Vrchlabím, takže nás čeká určitě nelehký zápas. Tým z Vrchlabí je velmi kvalitní, ale dá se vyhrát s každým, stejně jako se dá prohrát s každým. Když budeme hrát tu naši hru, tak si myslím, že šanci urvat nějaké ty body určitě máme.“